Baroni maja – ainulaadne ühepereelamu kesklinnas

Hoone originaalprojekt kinnitati Tallinna linnavalitsuses 1897. aastal ja selle autor oli arhitekt Moritz Alexander Rudolf Baron Engelhardt. Siit ka maja tänane nimi. Hoonet ilmestasid paekivist välisseinad ja tellistest võlvlagi. Ajaloolise maja, mille vundament kahjuks ajale vastu ei pidanud, on võtnud inspiratsiooniks ja eeskujuks uue elumaja kavandamisel arhitektid Eek & Mutso. B-energiaklassiga maja on ehitatud kaasaegseid materjale kasutades ning ajaloolist vormi säilitades.

Virtuaaltuur on illustratiivne, võib esineda erinevusi valmisehitatud koduga.

Vaata 360° tuuri >>

Magdaleena eramu, Liven
Baroni maja kesklinnas. Liven, Magdaleena 4/2

Moodne linnamaja – 134,8 m2

Baroni maja on väga eriline kuue toa, sauna ja terrassiga eramu, mille köök-söögitoa klaasfassaad on kuue meetri kõrgune. Eramu sisemust iseloomustab märksõna “moodne linnamaja” ja selle fookuses saab olema klaasfassaadiga söögitoa ja elutoa vaheline paekiviga kaetud sein.

Esimesel korrusel on 82,8 m2, teisel korrusel on 52 m

Maja energiaklass on B, veetoitel põrandaküte on reguleeritav igas ruumis eraldi. Söögitoas on kuuemeetrine nutiklaasiga aken. Privaatsuse tagamiseks on võimalik klaasi matistada.

Tutvu Baroni maja planeeringuga

download Lae alla plaan

Õhtu- ja lõunapäikesega terrass

6-meetrised laed

Avar elutuba on köögist eraldatud

Klaasseinaga saun

Kodukontor või lisatuba külalistele

Siseaknaga peamagamistuba

Siseaknaga vannituba ja walk-in

Ainulaadne elamine kesklinnas

Maja ees on terrass, kus on õhtupäike, tulevaste omanike erakasutuses on ca 70 m2 hooviala ning kõigi nelja maja ühine aiaga piiratud hooviala, kus asub lastele mänguatraktsioone ja suurematele pingpongilaud ja grillimisala. Maja juurde kuulub kinnises aias asuvas väliparklas üks autokoht oma maja kõrval.

Virtuaaltuur on illustratiivne, võib esineda erinevusi valmisehitatud koduga.

Vaata 360° tuuri >>
Baroni maja kesklinnas. Liven, Magdaleena 4/2

Avarust toetav viimistlus

Baroni majas on kasutatud laia ühelipilist heledat tammeparketti. Seintel on kasutatud sooja valget tooni. 2,3 meetri kõrgused profiiluksed on peithingedega ja magnetlukustusega, seinaga samas toonis. Keraamiliste plaatide valik on hallikas-beežikas, et rõhutada heledat sooja parketti veelgi. Teisele korrusele viib puidust trepp.

Detailid on mustad või antratsiithallid, VAL75 ukselingid on Eesti disaineri Aap Piho poolt loodud ning sobivad antratsiithallide pistikupesade ja lülitite mattmusta sarjaga. Süvisvalgustid on samuti musta äärega.

Detailid toetavad tervikut

Baroni maja sanitaarkeraamika on mattvalge. Valamud ja WC-potid on GSI valikust, kivivann Eesti tootjalt Baltecolt. Segistid on valitud Grohe Essence sarjast. Peamagamistoa vannituba on klaasseinaga ning kivivanni kõrval on elegantne Grohe põrandapealne grafiithalli viimistlusega segisti.

Selles kodus on hubane saun, mille leiliruum on klaasseinaga, voodrilaud ja saunalava on tumehalli viimistlusega ning töödeldud SUPi saunavahaga. Eesti disainikeris Huum Hive annab sooja ja kaunistab leiliruumi.

Igaühele oma tuba

Magamistoad on teisel korrusel. Pesuruume on majas mitu, et iga pereliige saaks endale sobival ajal neid kasutada.

Vaata 360° tuuri >>