Liveni meeskond

Pärle Raud

Müügijuht
Kinnisvara vanemmaakler (189393)

Ava rohkem

Lennart Lind

Sisearhitekt

Ava rohkem
Carolyna Kodar

Carolyna Kodar

Sisearhitekt
Diplomeeritud arhitekt (E011310)
Diplomeeritud sisearhitekt (194829)

Ava rohkem
Merlin Kuusemets

Merlin Kuusemets

Sisearhitekt

Ava rohkem

Sandra Leisson

Sisearhitekt

Ava rohkem

Anita Karma

Sisearhitekt
Puhkusel kuni 30.09.2024

Ava rohkem

Mirko Põder

Sisustusvaldkonna juht

Ava rohkem

Julija Makarenko

Järelteeninduse spetsialist
Kinnisvarahaldur (155564)

Ava rohkem

Andero Laur

Tegevjuht / partner

Ava rohkem

Alina Kester

Loovjuht

Ava rohkem

Taali Laur

Turundusjuht

Ava rohkem
Hanne-Lore Väin

Hanne-Lore Väin

Sotsiaalmeedia spetsialist

Ava rohkem

Andres Aavik

Nõukogu esimees

Ava rohkem
Piret Männik

Piret Männik

Büroojuht

Ava rohkem

Märt Seeman

Ehitusjuht

Ava rohkem

Martti Mettas

Ehitusjuht
Diplomeeritud ehitusinsener (162276)

Ava rohkem

Madis Gilden

Arendusjuht
Ehitusinsener (E001074)

Ava rohkem

Argo Kerner

Arendusprojektide juht

Ava rohkem

Sander Treijar

Arendusprojektide juht
Volitatud arhitekt (192447)

Ava rohkem

Mihkel Simson

Arendusjuht / partner

Ava rohkem

Joonas Joost

Finantsjuht

Ava rohkem

Diana Tamme

Finantskontroller

Ava rohkem

Oliver Orula

Äriarenduse juht

Ava rohkem
Magnus Meldre

Magnus Meldre

IT-tootejuht

Ava rohkem

Taavi Konga

Ehitusvaldkonna juht
Diplomeeritud ehitusinsener (188287)

Ava rohkem

Ulrika Saar

Nooremarhitekt

Ava rohkem

Andreas Hinojosa

Nooremarhitekt

Ava rohkem

Emil Ramon Alla

Projektijuhi abi
Ehitusinsener (E011818)

Ava rohkem

Gerda Mesila

Ehitusjuht

Ava rohkem

Pärle Raud

Müügijuht
Kinnisvara vanemmaakler (189393)

Pärlel on kinnisvara müümise kogemus juba 1997. aastast. Selle aja jooksul on Pärle edukalt müünud sadu kortereid.

Pärlele meeldib kõige rohkem teel olemine, olgu see siis füüsiline või vaimne ja sestap on ta alati valmis minema loodusesse kõndima, mootorrattaga laia maailma matkama või midagi õppima. See hoiab meeled erksad ja vaimu värske, sest veerevale kivile ju sammal ei kasva.

Pärle on õppinud Tartu Õpetajate Seminaris muusikaõpetajaks, Eesti Humanitaarinstituudis kultuuriteooriat ja Tallinna Ülikooli magistrantuuris eesti keele toimetamist ning tegeleb hobi korras ka raamatute toimetamise ja kirjastamisega. Põhjalikud kinnisvarakogemused on Pärlel alates 1997. aastast, mil ta töötas 11 aastat Pindi Kinnisvaras eluruumide maakleri ja nende juhendajana ning tegeles järgmised 6 aastat Skanska kinnisvaraprojektide müügiga. Pärle teeb seda tööd siiani südamega, sest talle meeldivad inimesed sama palju kui raamatud.

Lennart Lind

Sisearhitekt

Võib öelda, et arhitektuur on ümbritsenud Lennartit kogu elu. Tänu arhitektidest vanavanematele ning sisearhitektist tädile jõudis selle ala olemus temani üsna noorena. Lennartil tekkis teadmine, et temast saab sisearhitekt juba varajases eas. Pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist aastal 2017 töötas ta arhitektuuribüroos ARS Projekt, kus tegeles nii era- kui ka avalike objektide kujundamise ning projekteerimisega.Lennart usub, et hea sisearhitektuur on üsna universaalne ning on seotud ruumide proportsiooni, planeeringute ja funktsionaalsete lahendustega. Ruumide kujundus seevastu aga oluliselt subjektiivsem.Livenis soovib ta luua väärtust, mis oleks kombinatsioon eelmainitutest, sest ilma hea sisearhitektuurse lahenduseta ruumis omab kujundus kõigest dekoratiivset rolli ning hea arhitektuur ilma sobiva stilistikata, võib koduses miljöös jääda vaid kõledaks ruumiks.Lennart peab pidevat arengut ülioluliseks. Seepärast alustas ta aastal 2018 akadeemilise vormi säilitamiseks õpinguid Tallinna Majanduskoolis turundusspetsialisti erialal.

Kõndimine on tema meditatsioon – pikad jalutuskäigud mere äärde või linnatänavate vahel on oluliseks osaks päevarutiinis. Samuti naudib Lennart väga sulgpalli ja tennist.

Carolyna Kodar

Carolyna Kodar

Sisearhitekt
Diplomeeritud arhitekt (E011310)
Diplomeeritud sisearhitekt (194829)

Carolyna on Liveni sisearhitekt ehk kuulab, mõtleb ja pakub lahendusi.

TalTechi arhitektuurimagistrina omab ta arhitekti diplomeeritud 7 taset, kuid üksnes kooliharidusest ei piisa. Teadmised annavad küll vundamendi, kuid päris töö algab koos inimestega. Vestlus tulevase koduomanikuga annab vastuseid ja suundi, mille kohta loengutes või täiendõppes ei räägitud võib-olla sõnagi.

Aastate jooksul on Caroylina töötanud arhitektuuribüroos arhitekti ja täissisustuslahendusi pakkuvas mööbliettevõttes sisearhitektina. Ta on teinud sisekujundust kui ka -arhitektuuri 30 erinevale kodule. Nende hulka kuuluvad nii korterid, ridaelamud kui ka majad. Iga uus projekt on väljakutse, sest hea sisekujundus ei ole refrään. See ei korda ennast. Alati tuleb alustada nullist ja iga lõuend on tühi. See Carolynale meeldib, sest see tähendab, et töö ei ole mitte ainult tasuv, vaid ka põnev.

Vabal ajal viibib Carolyna palju looduses, sest viimase arhitekt oli kindlasti üks väga andekas looja. Ehk on ühel päeval Carolynagi temaga samal tasemel.

Merlin Kuusemets

Merlin Kuusemets

Sisearhitekt

Merlin aitab Sind kodu leidmisel ja loomisel.

Merlin on üks neid erandeid, kes teadis juba 12-aastaselt, et temast saab sisearhitekt. Tegelikult ei teadnud ta tol ajal, kas selline eriala on olemas. Ta oli küll kursis, et arhitektid teevad maju, aga tema tahtis tegeleda hoopis hoonete hingeelu ja sisekosmosega.

Isegi varem, päris väikese lapsena ehitas ta putukatele ja tigudele okstest, samblast ja puulehtedest kodusid. Sisearhitektuuri bakalaureuseõpe ja magistantuur oli selle igati loogiline jätk.

Iga kodu ja iga koduomanik on omanäolised. Mõlema poole isikupära äratabamine ja mõtestamine on see, kust algab siserarhitekti sisuline töö. See omakorda lõpeb alles siis, kui koduomanik on õnnelik ja kodu sobib eksterjööriga. Merlin ei eita ega jaata ühtegi kindlat stiili. Küll aga eelistab ta puhast, sirget ja proportsionaalset joont. Teda inspireerivad reisid välisriikidesse, kus kohtab alati ideid ja põnevaid detaile, mida hiljem ära kasutada.

Aeg on Merlinile tähtis ja ta kaalub alati põhjalikult, kuidas seda kasutada. Enamasti veedab ta puhkehetked loodust avastades või jõusaali taasavastades. Kõik, mis sellest omakorda üle jääb, kulutab ta oma kodu ning lapsepõlvekodu renoveerimisele.

Sandra Leisson

Sisearhitekt

Sandra usub, et arhitektuuripisikuga nakatus ta juba varajases lapsepõlves. Arhitektist isa kõrval üles kasvades ei möödunud päevagi, kui noor tüdruk poleks isa tegemiste vastu huvi tundnud. Peale keskkooli lõpetamist jätkas ta oma õpinguid sisearhitektuuri erialal. Tööalast karjääri alustas Sandra 2014. aastal vahetult peale ülikooliõpingute lõppu köögi- ja eritellimusmööbli projekteerimisega. Sellele järgnes viis aastat töökogemust siseviimistluse konsultandina, kus igapäeva töö peamiseks märksõnaks oli vahetu koostöö sisearhitektidega.

Sandra usub, et tema töö kõige parem osa on tellija vahetu emotsioon ja tänulikkus, kui valmis saab midagi, mis sai alguse vaid ideest. Ruumi, korteri, eramu või ühiskondliku hoone kujundamine just selliseks, et tulemusega oleksid rahul kõik osapooled, on Sandra jaoks suurim õnnestumine.

Vaba aja veedab Sandra koos oma pere ja sõpradega. Pere ja sõprade roll on tema jaoks hindamatu.

Anita Karma

Sisearhitekt
Puhkusel kuni 30.09.2024

Anita aitab Sind kodu leidmisel ja loomisel.

Anita on õppinud sisearhitektuuri nii Eestis kui Portugalis. Esimesed kodud kujundas ta juba ülikooli õpingute kõrvalt ehk kogemustepagas on nüüdseks üle kümne aasta. Lisaks on ta täiendanud end kunstihariduse valdkonnas ja töötanud koolis kunstiõpetajana.

Olla kodu loomisel teejuhiks on Anitale suur rõõm ja au. Kogu protsess on väga individuaalne ja eriline, kuna tegemist on kõige personaalsema ruumiga, mille kujundamisel peab arvestama iga pereliikme soovide ja vajadustega.

Kunst ja disain panevad Anita silmad särama. Vabal ajal ta maalib, veedab palju aega galeriides ja kultuuriüritustel. Samuti teevad tema hingele pai looduses olemine ja selle vaatlemine.

Mirko Põder

Sisustusvaldkonna juht

Mirko on mööbliga seotud olnud juba 2006. aastast, mil alustas Tartus õpinguid tislerina. Lõputööna valmis esimene päris enda tehtud komplektne köögimööbel. Õpingutega paralleelselt alustas ta tööd ettevõttes, mis tegeles kooli- ja kontorimööbli tootmisega. Selles ettevõttes käis Mirko läbi kõik etapid, alates mööbli tootmisest ja masinate seadistamisest, kuni nende kokkupaneku ning paigalduseni välja. Hilisemas etapis koordineeris ta paigaldusmeeskondi ning sealt edasi juhtis edukalt riigihangete projekte, sisustades ära mitmeid koole, lasteaedu, kontoreid ning isegi teatrimaju.

Pärast mitut aastat välismaal ning õpinguid finantsjuhtimise ja ettevõtluse erialal, võttis Mirko vastu uued väljakutsed Standard AS ridades, kus alustas ettevõttele vajalikke koostööpartnerite otsimisega ning liikus edasi koordineerima rahvusvahelisi hotelliprojekte, mille käigus sisustati mitmete tuntud brändide horellid nagu Hilton, Marriott, Radisson, Yotel, Scandic jt. üle maailma.

Mirko usub, et pidev silmaringi laiendamine aitab näha seoseid ja teha paremaid otsuseid nii tööl, kui eraelus. Seetõttu võib tema “öökapiraamatute” seast leida teoseid alates enesearengust ja juhtimisest kuni investeerimise ja programmeerimiseni välja.

Julija Makarenko

Järelteeninduse spetsialist
Kinnisvarahaldur (155564)

Julija Makarenko on jälgib pärast ehituse lõppu, et kodud vastaksid ootustele ja et neil oleks hing sees

 Nii nagu kõik tänased hinnatud spetsialistid, on ka Julija T-tähe kujuline. See tähendab, et ta teab ühest valdkonnast sisuliselt kõike, aga ka igast valdkonnast midagi.

Tema tõeline südameasi on kinnisvara. Juba Maaülikoolis õppis ta kinnisvara planeerimist. Pärast lõpetamist on ta töötanud nii maakleri kui ka hindajana. See tähendab, et ta teab nii kodude väärtust, aga ka nende hinda. Viimased 10 aastat on Julija käised ülesse käärinud ja pühendanud oma energia kinnisvara haldamisele.

Julija sees on väike igiliikur, mistõttu liigub ta alatasa ringi. Ta jõuab kinno, kontserditele ja muidugi välismaale. Tihti on tal kaamera kaasas, et lahedamaid hetki pildile püüda. Nende hetkede kohta, mida püüda ei õnnestu, võib talt ise küsida. Tee seda julgelt, Julija on väga sõbralik.

Andero Laur

Tegevjuht / partner

Ehitus- ja projekteerimisjuhtimisega on Andero tegelenud 2007. aastast. Selle aja jooksul on ta loonud üle 100 000 m2 hooneid ning projekteerinud rohkem kui 1000 korterit.

Andero on inimene, kellega on raske konflikti sattuda. Kuigi arutelud temaga võivad kiskuda kohati tuliseks, on ta oma olemuselt ratsionaalne ja pragmaatiline. Andero eesmärk on luua pikemaajalisi väärtusi, mis mõjutavad inimeste elustiili ja -keskkonda. Anderol on julgust langetada otsuseid ja mõista tegevuste pikaajalist mõju.

Enne Liveni asutamist töötas Andero 7 aastat rahvusvahelises ehitus- ja arendusettevõttes Skanska, kus ta alustas töödejuhatajana ehitusplatsil ja lõpetas ärindusjuhi ametikohal juhtkonna liikmena.

Hariduselt on ta TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse insener (MSc) ja alates 2022.a suvest õpib Harvardi ülikooli AMDP (Advanced Management Development Program in Real Estate) kursusel.

Alina Kester

Loovjuht

Alina on Liveni loovjuht ehk teeb kõike seda, mida insenerid ei tee

Inimese erialane võimekus koosneb enamasti kahest asjast. Sellest, mida ta õppis koolis ja sellest, millele ta suunab oma tähelepanu vabal ajal. Alinal on need kaks poolust peaaegu et vastuolulised.

Kui hariduse järgi on tegemist mitme magistrikraadiga spetsialistiga, kes tunneb end ühtviisi kodus nii juhtimises, turunduses kui ka teenusedisainis, siis vaba aja pühendab ta peaaegu hipilikule maailmaavastamisele. Talle ei ole võõras Berliini ööelu ega Sri Lanka surfikultuur, askeetlik matkamine ega Alliksaare luule.

Ta valdab mitmeid distsipliine, mis on ka loovjuhiks olemise vundament. Ainult siis, kui sul on piisavalt erinevaid legoklotse, saad luua midagi, mida ei ole kunagi varem loodud.

Alina on elus kolinud rohkem kui kõik Liveni inimesed kokku, millest võib järeldada, et teda köidab pidev edasiliikumine. Ainsa erandina on ta Livenis püsinud juba aastast 2016. Kui sa seda teksti loed, siis järelikult teeb ta seda tänase päevani.

Taali Laur

Turundusjuht

Taali on Liveni turundusjuht, seega vastutab mõnes mõttes kõige eest

Mõtteliselt algas Taali teekond Livenisse juba 9-aastasena, kui ta vanaisale garaažis tihendeid lõikas. Ka siin tuleb tal keskenduda pisiasjadele. Lisandunud on ka suur pilt, aga see teatavasti ainult detailidest koosnebki. 

Kinnisvaras peab Taali end entusiastlikuks võhikuks. Õnneks on kolleegid head õpetajad ning ühtlasi ka sümpaatsed inimesed. See viimane tuleb alati kasuks.
Tegelikult on valdkond talle rohkem kui tuttav. Kui teismeeas asusid sõbrannad oma sotsiaalmeedia kontosid tuunima, siis Taali vaimustus hoopis kinnisvaraportaalidest.

Ta on üks vähestest, kes tunnistab, et piilub inimeste koduakendest sisse. Põnev on näha, milliseid kodusid on teised loonud ning milliseid detaile oma tubades kasutavad.

Vabal ajal jalutab Taali koeraga, poksib, joogatab, loeb või lihtsalt logeleb. Väga harva teeb ta neid kõiki samaaegselt. Kui on puhkus, pühib ta üldjuhul kodumaa tolmu jalgelt, et uurida, kas ja kui tolmused on tänavad mujal maailmas.

Hanne-Lore Väin

Hanne-Lore Väin

Sotsiaalmeedia spetsialist

Hanne-Lore tegeleb Liveni lugude jagamisega sotsiaalmeedias ja mitte ainult enda konto alt

Hanne-Lore näeb kinnisvara värskete silmadega, sest tema karjääris käib veel esimene vaatus. See tähendab, et temas on energiat, lahendusi ja ta ei oska veel kasutada lauset “aga nii on ju alati tehtud”. See on hea.

Ta on lõpetanud EBS-is rahvusvahelise ärijuhtimise ning on täiendanud oma turundusalaseid teadmiseid Hispaanias, kus ta ka mõnda aega elas. Turundus ja loomingulisus on omavahel tugevalt seotud ja Hanne-Lore usub, et loovus sõltub suurel määral keskkonnast. Seetõttu on hästi disainitud kodu väga oluline. Aga ka töökoht. Mõlemas veedame arvestatava osa oma elust. Lisaks keskkonnale käivitavad teda inimesed, kes tegelevad sellega, mis neile meeldib ning teevad seda hingega.

Varasemalt 12 aastat ratsaspordiga tegelenud Hanne-Lore enam igapäevaselt sellega kokku ei puutu ning hobusega tööl ei käi, kuid ratsutamisel on tema südames tänaseni väga eriline koht.

Andres Aavik

Nõukogu esimees

Andres on kinnisvaraarenduses aktiivselt tegev aastast 1997. Selle aja jooksul on ta arendanud paar tuhat korterit, juhtinud kehtestamiseni hulga detailplaneeringuid ning läbinud edukalt 2 majandustsüklit.

Andresele on kõige tähtsam tema pere. Vabal ajal maakodus toimetamine ja rändamine aitab puhata ja paremini hinnata neid väärtusi, mis elus tähtsad on. Andres usub, et kiiresti muutuvas maailmas ellu jäämiseks peab suutma pidevalt õppida ja areneda. Tööd teeb ta selle jaoks, et end ümbritsevaid inimesi ja keskkonda paremaks muuta. Sellisel viisil oma tegevust mõtestades ei tundugi see tööna.

Andres on 1994. aastal lõpetanud TTÜ Ehitusökonoomika ja -juhtimise eriala. Õpingute järgselt juhtis ta Arhitektuuribürood Harmin, kinnisvaraarendusfirmat Maarjamäe Maja ning alates 2001. aastast töötas Skanska EMV-s erinevatel ametikohtadel alates projektijuhist kuni juhatuse esimeheni.

Arendusprojektide kavandamisel lähtub Andres põhimõttest, et iga korter tuleb saada nii heaks, et seal tekib tugev tahtmine ise elada.

Piret Männik

Piret Männik

Büroojuht

Piret vastutab Liveni enda kodu ehk kontori eest.

Piret on perfektsionist, detailiinimene ja rohenäpp. Ta on väga lahke ja teeb kõike hingega. Erinevalt tuntud laulusõnadest, ei tee ta kõike ainult iseendale, vaid tihti ka ümbritsevatele inimestele. Seetõttu meeldib talle oma lähedasi inimesi üllatada, luua ühiseid mälestusi ja pakkuda häid emotsioone.

Probleeme Piret ei karda, sest kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Piret on suur unistaja ja elu on näidanud, et just seetõttu kipuvad unistused ka täide minema. Isegi Livenisse tõi teda just programmiline unistamine.

Kõige rohkem inspireerivad teda oma lapsed, kes on lõputud õnneallikad. Ilmselt pakuvad nad ka muid emotsioone, aga peamiselt just rõõmu.

Piret meenutab sipelgat. Mitte visuaalse sarnasuse, vaid ikka töökuse ja selge sihi tõttu.

Märt Seeman

Ehitusjuht

Märt omab ehitusjuhtmise kogemust alates 2006. aastast. Tema juhitud objektide nimekiri on väga mitmekülgne – kortermajad, koolid, tehas, angaar ning lastehaigla juurdeehitus. Märt juhindub oma töös põhimõttest, et põhjalik eeltöö ja planeerimine tagab eduka lõpptulemuse.

Märt on pärit Saaremaalt ning põlise saarlasena on temagi visa ja töökas. Mönusa puhkehetke täiteks sobivad aga hästi karastusjook, saun ja kala erinevates vormides. Lisaks kodumaistele rõõmudele armastab Märt avastada ka kaugemaid paiku – eriti huvipakkuvad on eksootilised looduspaigad ja põlisrahvad.

Märt on lõpetanud TTÜ, kus omandas magistrikraadi tööstus- ja tsiviilehituse erialal. Samuti on talle väljastatud diplomeeritud ehitusinseneri, tase 7 kutsekvalifikatsioon.

Martti Mettas

Ehitusjuht
Diplomeeritud ehitusinsener (162276)

Martti on ehitusjuht juba alates ajast kui Eesti ei olnud veel Euroopa Liiduski. 2004. aastast on valminud korterid, koolid, lasteaiad, tootmishooned, elektrijaamad, taristud ja nii mõndagi muud.

Martti on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli ja tal on taskus ehitusinseri diplom. Sõna otseses mõttes. Kui teda näed, võid vabalt küsida.

Marttit käivitavad tehniliselt keerukad ülesanded ja erinevad geomeetrilised kujundid. Näiteks üks kujund, mis Marttile väga meeldib, on golfiring. Seda läbib ta enamasti koos sõpradega. Osad neist ei ole isegi insenerid, aga sellest pole lugu. Martti usub, et kõik inimesed on head. Ja kõik on võimalik.

Madis Gilden

Arendusjuht
Ehitusinsener (E001074)

Madis on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli hoonete ehituse eriala ning omab kutset ehitusinsener tase 6.

Ta on töötanud ehitusvaldkonnas alates aastast 2007. Selle aja jooksul on ta tegelenud detailplaneeringute koostamise juhtimisega, projekteerimise juhtimisega nii Eesti ühes suurimas projekteerimisettevõttes kui ka ühes suurimas ehitusettevõttes.

Livenis soovib Madis rakendada oma teadmisi ning anda oma panuse protsessi algjärgus, kus otsuste mõju on kõige suurem ja võimalus luua tõeliselt väärtuslikke elukeskkondi. Vormis hoiab Madis ennast tennisemängimisega. Suur kirg on talle kõik merega seonduv – olgu selleks siis purjetamine, kalal käimine või lihtsalt mere lähedal viibimine. Ka reisimine kaugetele maadele on Madisele südamelähedane. Laias maailmas on hea ideid ammutamas käia, et neid siis kodumaal elu paremaks muutmiseks kasutada.

Argo Kerner

Arendusprojektide juht

Argo on mitmekülgne nagu tetraeeder. Tehnikakõrgkooli tööstus- ja tsiviilehituse lõpetamisest Argole ei piisanud. Ärijuhtimist tuli kindlasti juurde õppida. Viimane tuli muidugi kasuks ja tänaseks on Argo aidanud arendada sadu kortereid nii Tallinnas kui ka Pärnus. Kõige selle kõrval jääb ta ise tagasihoidlikuks ning elab ise neist ainult ühes.

Argo usub, et parimad asjad juhtuvad siis, kui ülesanne on nii võimatu, et kuskil peab ju mingi lahendus olema. Ja alati on ka. Enamasti peidab vastus end põhjalikus ettevalmistuses.

Mitmekülgsele Argole meeldib sport, aga ka siis peab alasid olema mitu. Viimastel aastatel keskendub ta triatlonidele, see tetraeedritele meeldib.

Sander Treijar

Arendusprojektide juht
Volitatud arhitekt (192447)

Sandrit iseloomustab avatus ja töötahe. Lisaks projektijuhtimisele töötab Sander ka arhitektina.Kümne aasta jooksul on ta oma panuse andnud mitmete erinevate auhinnatud tööde valmimisse, kuid tema kirg on eeskätt eluhoonete projekteerimine.Just mitmekülgne kogemustepagas võimaldab Sandril läheneda igale väljakutsele unikaalse ja innovaatilise nurga alt.

Sander on omandanud kõrghariduse välismaal ja omab diplomeeritud ehitusinseneri 7. taseme ning volitatud arhitekti 7. taseme kutsetunnistusi.

Livenis on Sandri eesmärk olla toeks kodude loomisel igal etapil – sünnist valmimiseni. Parim tervik sünnib hästi läbi mõeldud detailides.

Mihkel Simson

Arendusjuht / partner

Mihkel on ehitusvaldkonnas tegev alates 2011. aastast. Ta on omandanud ehitusjuhtimise kogemusi nii rajatiste kui ka hoonete ehitamisel.

Mihkel on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis sillaehituse eriala ja hiljem ennast täiendanud tsiviilehituse vallas. Enne Liveni meeskonnaga liitumist töötas Mihkel 10 aastat ühes Eesti suurimas ehitusettevõttes. Selle aja jooksul valmisid tema valvsa pilgu all erinevad objektid – mitmed sillad/tunnelid, paar kortermaja ja tootmis- ning büroohoonet.

Mihkel on sihikindel ja tulemusele orienteeritud ning viib kokku niidiotsad, et töö objektil sujuks ning tulemus oleks nauditav kõigile osapooltele. Mihkli jaoks pole ületamatuid probleeme, alati on olemas lahendus.

Kontoritöö kõrvalt meeldib Mihklile ka ise ehitada ja oma kätega meisterdada. Neil hetkedel tekivad tihti just need kõige paremad mõtted. Samuti saab ta energiat looduses jalutades ja aktiivselt puhates koos oma lähedaste ja sõpradega.

Joonas Joost

Finantsjuht

Joonas Joost on Liveni vereringe ehk finantsjuht

Analüüside, finantsnumbrite ning äriloogika mõistmise ja mõtestamisega on Joonas tegelenud üle 15 aasta. Ärijuhtimise bakalaureus ja rahanduse magistrikraad viitavad samuti, et tegemist ei ole pelgalt hobiga. Erilise magnetina mõjuvad Joonasele börsifirmad. Seda nii väljast kui ka seest. Suure osa karjäärist ongi ta analüüsinud Balti börsiettevõtteid ja neist paaris suuremas ka töötanud. Nähtud on mitmeid majandustsükleid. Tõuse ja kukkumisi.

Nii nagu elus üldse on ka börsiettevõtete kõige olulisem märksõna tasakaal. Kuidas jagada tähelepanu lähi- ja pikaajalise perspektiivi vahel? Kuidas täita nii omanike kui ka klientide ootuseid? Mida teha, et hundid oleksid söönud, aga lambad oleksid samuti söönud?

Nende küsimustega Joonas tegelebki. Kui vastused on käes, siis ta mängib korvpalli, lauamänge, lauatennist ja klaverit.

Diana Tamme

Finantskontroller

Diana on Liveni finantskontroller ja siin nalja ei ole

Dianale meeldivad finantsnumbrid, sest numbrid räägivad alati lugu.

Numbrid räägivad edust, ebaõnnest, hapnikukogusest, mõistlikest ärisuundadest, aga ka sellest, mitu kilo paukherneid saab praegustest vahenditest tellida Liveni kontoripeole.

Liven on Diana karjääri loogiline jätk. Tal on TTÜ magistrikraad audiitortegevuses ja ligi 9 aastat kogemust vandeaudiitorina PricewaterhouseCoopersis. Seal juhtis ta finantsauditi projekte, tegi koostööd raamatupidajate ja teiste osapooltega ning juhtis auditimeeskonda.

Diana on numbritega kodus, seega oli loomulik liituda Liveniga, kus tegeletakse ju samuti kodudega.

Livenis on Diana finantskontroller ehk on abiks finantsjuhile. Vabal ajal avastab ta perega uusi kohti, püüab lapsevanemana kasvada, naudib lugemist (alati on midagi pooleli) ning peab lastele ja peredele suunatud poodi.

Kõike eelnevat oleks saanud väljendada ka numbritega, aga tegime erandi, et teised saaksid ka aru.

Oliver Orula

Äriarenduse juht

Oliver on ehituse ja projekteerimise valdkonnas tegelenud alates aastast 2004. TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse magistriõppe tudengina alustas ta tööd ehituskonstruktsioonide projekteerijana ning selle eriala juurde jäi ta kümneks aastaks. Tegutsedes konstruktorina keskendus Oliver peamiselt puitkonstruktsioonide projekteerimisele. Tema poolt koostatud konstruktsiooniprojektide põhjal on ehitatud kümneid hooneid Skandinaavias ning ette tuli projekte ka Saksamaal, Itaalias ja Hispaanias.

Lisaks tehnilisele projekteerimistööle on Oliver olnud ka mitmes juhirollis. Ta on juhtinud erinevaid inseneridest koosnevaid meeskondasid puitmajade projekteerimise ja tootmisega tegelevates ettevõtetes ning kinnisvaraarendusega tegelevas ettevõttes. Viis aastat on ta pannud ennast proovile ehitustoodete ekspordiga tegelevas ettevõtte tegevjuhi rollis ning võõras ei ole ka müügitöö ehitusmaterjalide valdkonnas.

Oliverile on oluline pere, kellega veedab suure osa oma vabast ajast. Nädalavahetustel meeldib liikuda looduses ja õhtuti teha metsajooksu. Rõõmu pakub ka sõpradega tenniseväljakul kohtumine.

Enda puhul peab ta oluliseks mitte jääda mugavustsooni, vaid panna ennast olukordadesse, kus on sunnitud pingutama ning õppima.

Magnus Meldre

Magnus Meldre

IT-tootejuht

Magnus täiustab igapäevaselt Liveni Kodukujundajat.

Magnus armastab probleeme. Need tõmbavad teda magnetina, sest probleeme saab ju lahendada ja see Magnusele meeldib. Eriti juhul, kui probleeme saab lahendada tehnoloogia abil. See tõi ta ka ehitusvaldkonda, sest siin on tehnoloogia rakendamine veel lapsekingades. Potentsiaal on aga meeletu.

Oma kõige esimese maailma vallutanud veebisaidi arendas ta juba 13-aastaselt ning on IT-kogukonnas ülipopulaarse Tallinn Agile Meetup ürituste sarja üks asutajatest. Pärast Tartu Ülikooli tarkvara arenduse eriala lõpetamist on Magnus töötanud erinevates edukates tehnoloogia ettevõtetes.

Vabal ajal tõmbab teda hispaaniakeelne kultuur, põnevate prantsuse roogade avastamine, USA aktsiaturud ning ajalooraamatud. Koroonapõgenikuna asus ta elama Eesti suvepealinna ja Pärnu tulevase eduloo usku proovib ta pöörata ka kõiki teisi.

Taavi Konga

Ehitusvaldkonna juht
Diplomeeritud ehitusinsener (188287)

Taavi on ehitusvaldkonnas tegev alates 2014. aastast. Ta on tegutsenud peamiselt elamuarenduse ja ehituse ettevalmistuse suunal. Taavi on lõpetanud Eesti Maaülikooli maaehituse suuna ja on diplomeeritud ehitusinsener hoonete ehituse suunal, spetsialiseerudes ehitusjuhtimisele ja ehitusmaksumise hindamisele.

Enne Liveni meeskonnaga liitumist töötas Taavi 3 aastat Eesti suurimas ehitusettevõttes ja peale seda 6 aastat ühes Eesti suurimas kinnisvaraettevõttes. Taavi omab hankejuhi, arendusjuhi ja eelarvestuse meeskonna kogemust Taavi on konkreetne ja sihikindel. Aus ja otsekohene. Alati kohal ja kuulab.Töö kõrvalt meeldib Taavile tegeleda spordiga. Samuti meeldib ette võtta pikki jalutuskäikusid oma lähedaste ja sõpradega.

Ulrika Saar

Nooremarhitekt

Ulrikale meeldib mõelda, et leidis tee arhitektuurini läbi piparkoogimajade loomise ja küpsetamise. Nii jõudiski pärast gümnaasiumit ta Tallinna Tehnikaülikooli, et õppida arhitektuuri.

Kuna reisimine on suureks huviks, siis õpingute jooksul on juba käidud Veneetsias bienaalil välipraktikal ja Austrias vahetusõpingutel.

Ulrika usub, et parim lahendus sünnib läbi koostegemise ja individuaalse lähenemise. Nii saabki luua just sellise kodu, mis vastab kliendi enda kodu definitsioonile.

Vabal ajal leiab Ulrika kas rahvatantsu tantsimast, puhkpilliorkestri proovist või teatrist etendusejuhi rollis.

Andreas Hinojosa

Nooremarhitekt

Andreas aitab luua Liveni kodusid Berliini
Praegu õpib Andreas EKAs arhitektuuri, aga tegelikult on ta arhitektuuri õppinud kogu oma elu. Linn on tema mugavustsoon ja mentor. Koht, kus ta tunneb end kõige kodusemalt.
Linnasid on õnneks maailmas palju. Andreas on elanud kuude kaupa Ecuadoris, õppinud Santiagos ning töötanud Lissaboni arhitektuuribüroos. Sündinud on ta hoopis Tartus ning kasvanud Tallinnas. Täna aitab mitmekultuurilise taustaga Andreas luua Livenil kodusid Berlliini.
Olles näinud väga erinevaid elamisviise, rakendab ta huvitavamaid ja nutikamaid detaile ka oma töös. Andreas hindab head ruumide loogikat. Selle kõrval on sama tähtis ka hubasus ja rahu, mis annavad inimesele võimaluse olla tema ise.
Livenis püüab ta oma ideid rakendada ka väljaspool kodude ruutmeetreid ja kaasab projektidesse võimalikult palju loodust. Nii on võimalik luua tihedat elukeskkonda, kus ka võõrad inimesed saavad teineteisele lähedasemaks. Miks see oluline on, võib Andreas juba ise pikemalt rääkida.
Kui Andreas linnaruumist tüdineb, teeb ta kõrvalepõike metsikusse loodusesse, et siis taas linna tagasi tulla.

Emil Ramon Alla

Projektijuhi abi
Ehitusinsener (E011818)

Emil sisenes ehitusvaldkonda juba 14-aastaselt. See oli juba mõnda aega tagasi ja siis ta veel Livenis ei töötanud. Teenis lihtsalt suvel taskuraha. Valdkond hakkas aga meeldima ja juba paar aastat hiljem astus ta Tallinna Tehnikakõrgkoolist välja käes ehitusjuhtimise kõrgharidus.

Emil ei ole suur stressi austaja, aga ta on sellega harjunud. Emil tuleb alati toime. Ta on kalkuleeriv ja ratsionaalne nagu majandusteadlaste arvates peaks olema iga inimene.

Kui Emil ei tee tööd, siis ta puhkab. Puhkus tähendab tema jaoks maratoni mastaabis rattasõite, sest siis saab näha, mis insenertehniliste lahenduste peale on loodus tulnud. Loodus inspireerib alati.

Gerda Mesila

Ehitusjuht

Gerda viibib lapsehoolduspuhkusel.

Gerda on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ehitusmajanduse ja -juhtimise eriala. Ehituses ja kinnisvaraarenduses töötab ta alates 2014. aastast. Arendusettevõttes töötades on Gerda kaasa löönud üle 400 korteri ehituses.

Gerda meelest on väga oluline korterite kasutusmugavus ja kvaliteet. Enne ehituse algust peavad olema lahendused ja hoone üldkontseptsioon läbi mõeldud, et korteriomanikul on võimalik kolida koju. Tal on eriti hea meel selle üle, et saab anda enda panuse hoonete kvaliteedi tagamisele.

Oma hommikuid meeldib Gerdale alustada treeninguga.
Tema eesmärgiks on perega reisida võimalikult palju erinevates riikides ning kogeda ja avastada igal reisil midagi uut.

Liven loob hingega kodu

Liven on tegutsenud elukondliku kinnisvara arendajana alates aastast 2014, mille jooksul on rajatud üle 500 kodu. Täna on arenduse erinevates staadiumites ettevalmistamisel ligi 1500 kodu.

Oleme teistmoodi

Livenit eristab teistest detailideni läbimõeldud ruumiprogramm, stiilne disain ja paindlikkuskodu kujundamisel vastavalt kliendi soovidele.

Lihtsus ja fookus

Meiega on lihtne asju ajada, sest meie fookus on paigas. Liven keskendub eeskätt kodude ja kodutunde loomisele. Kõik muu hea siin maailmas jäägu teistele.

quote

Elasime enne kesklinnas ja meie jalutuskäigud kulgesid Liivalaia tänava ääres. Siin me saame nautida loodust, metsa ja merd. See on kõige suurem vahe, et siin on oluliselt rahulikum ja lapsel on ka siin väga palju parem.

Liisi ja Silver

Uus-Meremaa elanikud

quote

Mulle ikkagi kõige rohkem meeldib see, et kui tahan minna jooksma, siis ma astun uksest välja ja lähen jooksen. Ja kuna meil on väike beebi, siis kui on vaja vangerdama minna, siis võtan vankri ja astun uksest välja. Mustmiljon suunda on ehk utreeritud, aga saan igale poole minna ja tegelikult on kesklinn mul siin samas peopeal.

Rimo

Uus-Meremaa elanik

quote

Ilmselt meie jaoks kõige keerulisem koht oli valikus, kas kööki teha baarilett või söögilaud, sest kuidagi baarilett oleks võib-olla sobinud paremini, aga meie jaoks kindlasti oli õigem valik söögilaud.

Gert

Katla Maja elanik

quote

Kui inimesed on meile külla tulnud, siis nad on ka alati öelnud, et see korter on täpselt teie nägu.

Rauno ja Anett

Alasi 5 elanikud

quote

Me tellisime kõik asjad, mis vähegi võimalik juba Livenist ette ära. Kardinad, garderoobikapid ja kõik muud asjad.

Edi ja Rauno

Suur-Patarei 6 elanikud

quote

Minu lemmikkoht selles korteris on võib-olla ikkagi elutuba, jälle need aknad, valgus, avarus.

Jane

Katla Maja elanik

quote

Konkreetselt see korter on kujundatud ümber loomuliku valguse kulgemise. Kuna siin on väga kõrged laed ja aknad on põrandast laeni praktiliseks, siis eesmärgiks jäi, et see valgus ei saaks lõhutud, et ta oleks nähtav läbi kogu korteri, nii palju, kui see on võimalik.

Maarja Valk-Falk

Sisearhitekt Katla Maja kahele korterile