Liven

Liveni meeskond

Eveli Pihel

Sisearhitekt (Uus-Meremaa kodud)

Ava rohkem

Anita Karma

Sisearhitekt (Luuslangi kodud)

Ava rohkem

Greete Mätas

Sisearhitekt (Magdaleena kodud)

Ava rohkem

Käthi Kivi

Sisearhitekt (Regati kodud)

Ava rohkem

Lennart Lind

Sisearhitekt (Iseära kodud)

Ava rohkem

Helen Sarevet

Sisearhitekt (Regati kodud)

Ava rohkem

Kadri Tamme

Büroojuht / turundus

Ava rohkem

Andero Laur

Tegevjuht / partner

Ava rohkem

Märt Seeman

Ehitusjuht

Ava rohkem

Pärle Raud

Müügijuht

Ava rohkem

Andres Aavik

Investorsuhete juht / partner

Ava rohkem

Alina Kester

Loovjuht

Ava rohkem

Mihkel Simson

Arendusjuht / partner

Ava rohkem

Joonas Joost

Finantsjuht

Ava rohkem

Mariann Vendt

Turundusjuht

Ava rohkem

Madis Gilden

Arendusjuht

Ava rohkem

Sander Treijar

Arendusprojektide juht

Ava rohkem

Mirko Põder

Sisustusvaldkonna juht

Ava rohkem

Ulrika Saar

Ava rohkem

Mikk Andreson

Kvaliteedijuht

Ava rohkem

Oliver Orula

Äriarenduse juht

Ava rohkem

René Männiste

Arendusprojektide juht

Ava rohkem

Julija Makarenko

Ava rohkem

Mihkel Sinisalu

Ehitusjuht

Ava rohkem

Argo Kerner

Arendusprojektide juht

Ava rohkem

Kristin Kivimäe

IT-tootejuht

Ava rohkem

Jaanus Männik

Arendusprojektide juht

Ava rohkem

Andreas Hinojosa

Ava rohkem

Emil Ramon Alla

Projektijuhi abi

Ava rohkem

Martti Mettas

Ehitusjuht

Ava rohkem

Gerda Mesila

Ehitusjuht (lapsehoolduspuhkusel)

Ava rohkem

Sandra Kabur

Sisearhitekt (lapsehoolduspuhkusel)

Ava rohkem

Eveli Pihel

Sisearhitekt (Uus-Meremaa kodud)

Eveli aitab Sind Uus-Meremaa kodu leidmisel ja loomisel.

Evelil on sisustuse valdkonnas töökogemust juba üle 10. aasta ning seda nii Eestis kui lähiriikides.

Oma karjääri alustas ta köögimööbli projekteerimisega, kuid tänaseks on tema tehtud tööde portfoolios lisaks mööblile nii kodude, kontorite, kaubanduspindade, ööklubide ning isegi kliinliku sisustamine.

Ehkki Eveli on tõeline oma ala fänn, siis lisaks tööle meeldib talle aktiivselt aega veeta ka oma perega. Koos sõidetakse rattaga, suustatakse või ujutakse. Eveli peres on ka koer, kes on täieõiguslik pereliige ning kellega müramine kuulub samuti aktiivse aja veetmise alla.

Samuti meeldib Evelile väga reisida. Tema senised lemmik sihtkohad on olnud San Fransisco ning Tokyo. Eriti sügava mulje on jätnud talle Jaapani zen-feeling, mille taga on tegelikult ülim kord. Reisimine on Evelile inspiratsiooni andnud ka sisekujunduses. Aasia maade soojad toonid, naturaalsed materjalid ja minimalistlik üldmulje on need, mida ta eelistab sisekujunduses kasutada.

Anita Karma

Sisearhitekt (Luuslangi kodud)

Anita aitab Sind Luuslangi kodu leidmisel ja loomisel.

Anita on õppinud sisearhitektuuri nii Eestis kui Portugalis. Esimesed kodud kujundas ta juba ülikooli õpingute kõrvalt ehk kogemustepagas on nüüdseks üle kümne aasta. Lisaks on ta täiendanud end kunstihariduse valdkonnas ja töötanud koolis kunstiõpetajana.

Olla kodu loomisel teejuhiks on Anitale suur rõõm ja au. Kogu protsess on väga individuaalne ja eriline, kuna tegemist on kõige personaalsema ruumiga, mille kujundamisel peab arvestama iga pereliikme soovide ja vajadustega.

Kunst ja disain panevad Anita silmad särama. Vabal ajal ta maalib, veedab palju aega galeriides ja kultuuriüritustel. Samuti looduses olemine ja selle vaatlemine teevad ta hingele pai.

Greete Mätas

Sisearhitekt (Magdaleena kodud)

Greete aitab Sind Magdaleena 4 kodu leidmisel ja loomisel.

Greete usub, et kõik mis juhtub, juhtub põhjusega. Nii ka viimased kümme aastat, mil ta on oma töös erinevatel viisidel sisustamisega kokku puutunud.

Väljakutseid on olnud erinevaid – nii hanketiimis 5* hotelli ehitamisel, mööbliettevõttes projektimüüki tehes kui ka kodude sisustamisel viimase detailini välja. Greete on sisustanud mitukümmend näidiskorterit arendus- ja ehitusettevõttes ning osalenud ka väljaspool Eestit valmiva hotelli interjööri loomisel. Viimaste aastate hobiks on eritellimus disainvaipade tootmise ja müük.

Nende suurte ja väiksemate ettevõtmiste taustal on Greete jõudnud tõdemuseni, et kõige tähtsamat rolli mängivad inimsuhted. Seda nii tööalaselt kui ka mujal. Greete suhtub asjadesse kirega ning tal peab koguaeg mingi projekt käsil olema. Talle meeldib unistada ja plaane teha.

Vaba aja veedab pere ja sõpradega. Kiire elutempo juures on Greete taasleidnud enda jaoks spordi. Mõni aeg tagasi oli armastus spordi vastu lausa nii kirglik, et lähedased kahtlustasid, et on meistrivõistlustele minek.

Käthi Kivi

Sisearhitekt (Regati kodud)

Käthi on kodusid sisustanud üle kümne aasta. Esimesed kogemused sai ta juba EKA õpingute kõrvalt, kui töötas Itaalia mööbli ettevõttes. Aastate jooksul on sisearhitektuuri tudengist saanud hoopis kunstiakadeemia lektor.

Tänaseks on Käthi läbi käinud koduloomise kõik erinevad küljed ning tema südameasjaks on jäänud köök. Ka köök ise on ju kodu süda.

Kodu loomisel peab Käthi kõige olulisemaks tasakaalu ehk – kuidas leida kesktee. Kuidas anda parimat nõu ja pakkuda lahedaid ideid viisil, et need päriselt ka arvestaksid inimese harjumusi ja maitse-eelistusi. Ainus inimene, kellele Käthi oma nõuannetes järele ei anna, on tema ise. Enda maja metsa vahel oli tema unistus juba pikka aega. Tänaseks on unistusest saanud meeldiv argipäev.

Käthit inspireerib loodus, aga sama põnev maailm ootab teda teisel pool riigipiiri. Arengumaade külastamine raputab emotsionaalselt ja Euroopa linnapuhkused annavad uusi ideid. Mõlemad on inimeseks olemise puhul olulised. Isegi hädavajalikud.

Lennart Lind

Sisearhitekt (Iseära kodud)

Lennart aitab Sind Iseära kodu leidmisel ja loomisel.

Võib öelda, et arhitektuur on ümbritsenud Lennartit kogu elu. Tänu arhitektidest vanavanematele ning sisearhitektist tädile jõudis selle ala olemus temani üsna noorena. Lennartil tekkis teadmine, et temast saab sisearhitekt juba varajases eas. Pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist aastal 2017 töötas ta arhitektuuribüroos ARS Projekt, kus tegeles nii era- kui ka avalike objektide kujundamise ning projekteerimisega.Lennart usub, et hea sisearhitektuur on üsna universaalne ning on seotud ruumide proportsiooni, planeeringute ja funktsionaalsete lahendustega. Ruumide kujundus seevastu aga oluliselt subjektiivsem.

Livenis soovib ta luua väärtust, mis oleks kombinatsioon eelmainitutest, sest ilma hea sisearhitektuurse lahenduseta ruumis omab kujundus kõigest dekoratiivset rolli ning hea arhitektuur ilma sobiva stilistikata, võib koduses miljöös jääda vaid kõledaks ruumiks.Lennart peab pidevat arengut ülioluliseks. Seepärast alustas ta aastal 2018 akadeemilise vormi säilitamiseks õpinguid Tallinna Majanduskoolis turundusspetsialisti erialal.

Kõndimine on tema meditatsioon – pikad jalutuskäigud mere äärde või linnatänavate vahel on oluliseks osaks päevarutiinis. Samuti naudib Lennart väga sulgpalli ja tennist.

Helen Sarevet

Sisearhitekt (Regati kodud)

Pärast sisearhitektuuri eriala lõpetamist ei ole Helen õppimisega lõpparvet teinud. Kogemus sisustusvaldkonnas laiendas silmaringi ja projektijuhtimine õpetas, kuidas teha häid ideid päriselt teoks.

Töö viimistlusmaterjalide, värvide ning lukustusprojektidega on andnud Helenile laia teemadevaliku, milles ta end kodus tunneb.

Kodu puhul peab Helen kõige tähtsamaks, et kodu iseloomustaks selles kodus elavaid inimesi. Isikupära tekib läbi isiksuste ja lõpplahendus peab olema selline, et sisearhitekt küsiks projekti lõppedes, kas ta võib ise ka seal mõnda aega sees elada.

Sisustusprojektid ei ole ainult töö. Ka vabal ajal on Helenil alati mõni tuba remontida, mööbliese värvida või kodu, mida taas ümberkujundada. Ta planeerib suurelt, unistab veel suuremalt ja viib siis kõik väikeste sammudega ellu.

Kokkamine lisab tema ellu vürtsi, reisimine inspireerib ning mõnusad hetked lähedastega tuletavad meelde, mis on üldse kõige eelneva mõte.

Kadri Tamme

Büroojuht / turundus

Kadri on töötanud ehitus- ning kinnisvarasektoris aastast 2010. Seega on Kadril pika aja vältel õnnestunud nii vähemal kui rohkemal määral kokku puutuda erinevate hoonete valmimisprotsessidega – alates kortermajadest kuni suurte tootmishooneteni välja.

Büroojuhi töös saab ta olla nagu Hunt Kriimsilm, kel selged vähemalt 9 ametit. Kadri on kontori silmad ja kõrvad ning naudib olemist meeskonna suurimaks toeks. Ehkki Kadri on tudeerinud Tallinna Ülikoolis riigiteadusi, paneb silma särama just kodude loomise protsessis osalemine. Lisaks on Kadri senise töökogemuse läbi jõudnud ka turunduseni, mis on eriti põnev valdkond, kuna nõuab pidevat arengut. Nii lööbki Kadri kaasa ka Liveni turunduses ning on täiendanud end EBS turundusjuhtide arenguprogrammis.

Inimestes peab Kadri oluliseks siirust ja head huumorimeelt. Tema jaoks on oluline ühtehoidev ning ühisele eesmärgile orienteeritud meeskond. Üleüldiselt hindab Kadri aktiivset eluviisi. Pärast tööpäeva lülitab ta end välja jõusaalis või värskes õhus jooksurajal. Siis on mõtted puhanud ja vaim virge. Spordi kõrval ei ole vähem olulised hea toidu nautimine ja reisimine. Uued maitsed, uued paigad – just need inspireerivad enim. Kirsiks tordil on harrastada kõiki neid tegevusi koos lähedastega.

Reisimise kirest tulenevalt sümpatiseerib Kadrile ütlus, et reisimine on ainus kulutus, mis teeb Sind rikkamaks.

Andero Laur

Tegevjuht / partner

Ehitus- ja projekteerimisjuhtimisega on Andero tegelenud 2007. aastast. Selle aja jooksul on ta loonud üle 100 000 m2 hooneid ning projekteerinud rohkem kui 1000 korterit.

Andero on inimene, kellega on raske konflikti sattuda. Kuigi arutelud temaga võivad kiskuda kohati tuliseks, on ta oma olemuselt ratsionaalne ja pragmaatiline. Andero eesmärk on luua pikemaajalisi väärtusi, mis mõjutavad inimeste elustiili ja -keskkonda. Anderol on julgust langetada otsuseid ja mõista tegevuste pikaajalist mõju.

Enne Liveni asutamist töötas Andero 7 aastat Skanskas, kus ta alustas töödejuhatajana platsil ja lõpetas arendusjuhi ametikohal juhtkonna liikmena. Sel perioodil oli ta seotud mitmete suurte ehitusobjektidega (Pirita teel 12-korruselise kortermaja ja Solaris keskuse ehitus, 4 kortermaja projekteerimine ja palju muud). Hilisemalt kontoris töötades tegeles Andero ettevõtte tegevuse arendamisega, energiasäästlike hoonete kavandamise ja kvaliteediküsimustega. Hariduselt on ta TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse insener ja omab Diplomeeritud Ehitusinsener tase 7 kutsekvalifikatsiooni.

Andero usub, et projektide ettevalmistamisel tuleb olla valmis halvimaks ja loota parimat.

Märt Seeman

Ehitusjuht

Märt omab ehitusjuhtmise kogemust alates 2006. aastast. Tema juhitud objektide nimekiri on väga mitmekülgne – kortermajad, koolid, tehas, angaar ning lastehaigla juurdeehitus. Märt juhindub oma töös põhimõttest, et põhjalik eeltöö ja planeerimine tagab eduka lõpptulemuse.

Märt on pärit Saaremaalt ning põlise saarlasena on temagi visa ja töökas. Mönusa puhkehetke täiteks sobivad aga hästi karastusjook, saun ja kala erinevates vormides. Lisaks kodumaistele rõõmudele armastab Märt avastada ka kaugemaid paiku – eriti huvipakkuvad on eksootilised looduspaigad ja põlisrahvad.

Märt on lõpetanud TTÜ, kus omandas magistrikraadi tööstus- ja tsiviilehituse erialal. Samuti on talle väljastatud diplomeeritud ehitusinseneri, tase 7 kutsekvalifikatsioon.

Pärle Raud

Müügijuht

Pärlel on kinnisvara müümise kogemus juba 1997. aastast. Selle aja jooksul on Pärle edukalt müünud sadu kortereid.

Pärlele meeldib kõige rohkem teel olemine, olgu see siis füüsiline või vaimne ja sestap on ta alati valmis minema loodusesse kõndima, mootorrattaga laia maailma matkama või midagi õppima. See hoiab meeled erksad ja vaimu värske, sest veerevale kivile ju sammal ei kasva.

Pärle on õppinud Tartu Õpetajate Seminaris muusikaõpetajaks, Eesti Humanitaarinstituudis kultuuriteooriat ja Tallinna Ülikooli magistrantuuris eesti keele toimetamist ning tegeleb hobi korras ka raamatute toimetamise ja kirjastamisega. Põhjalikud kinnisvarakogemused on Pärlel alates 1997. aastast, mil ta töötas 11 aastat Pindi Kinnisvaras eluruumide maakleri ja nende juhendajana ning tegeles järgmised 6 aastat Skanska kinnisvaraprojektide müügiga. Pärle teeb seda tööd siiani südamega, sest talle meeldivad inimesed sama palju kui raamatud.

Andres Aavik

Investorsuhete juht / partner

Andres on kinnisvaraarenduses aktiivselt tegev aastast 1997. Selle aja jooksul on ta arendanud paar tuhat korterit, juhtinud kehtestamiseni hulga detailplaneeringuid ning läbinud edukalt 2 majandustsüklit.

Andresele on kõige tähtsam tema pere. Vabal ajal maakodus toimetamine ja rändamine aitab puhata ja paremini hinnata neid väärtusi, mis elus tähtsad on. Andres usub, et kiiresti muutuvas maailmas ellu jäämiseks peab suutma pidevalt õppida ja areneda. Tööd teeb ta selle jaoks, et end ümbritsevaid inimesi ja keskkonda paremaks muuta. Sellisel viisil oma tegevust mõtestades ei tundugi see tööna.

Andres on 1994. aastal lõpetanud TTÜ Ehitusökonoomika ja -juhtimise eriala. Õpingute järgselt juhtis ta Arhitektuuribürood Harmin, kinnisvaraarendusfirmat Maarjamäe Maja ning alates 2001. aastast töötas Skanska EMV-s erinevatel ametikohtadel alates projektijuhist kuni juhatuse esimeheni.

Arendusprojektide kavandamisel lähtub Andres põhimõttest, et iga korter tuleb saada nii heaks, et seal tekib tugev tahtmine ise elada.

Alina Kester

Loovjuht

Alina on Liveni loovjuht ehk teeb kõike seda, mida insenerid ei tee

Inimese erialane võimekus koosneb enamasti kahest asjast. Sellest, mida ta õppis koolis ja sellest, millele ta suunab oma tähelepanu vabal ajal. Alinal on need kaks poolust peaaegu et vastuolulised.

Kui hariduse järgi on tegemist mitme magistrikraadiga spetsialistiga, kes tunneb end ühtviisi kodus nii juhtimises, turunduses kui ka teenusedisainis, siis vaba aja pühendab ta peaaegu hipilikule maailmaavastamisele. Talle ei ole võõras Berliini ööelu ega Sri Lanka surfikultuur, askeetlik matkamine ega Alliksaare luule.

Ta valdab mitmeid distsipliine, mis on ka loovjuhiks olemise vundament. Ainult siis, kui sul on piisavalt erinevaid legoklotse, saad luua midagi, mida ei ole kunagi varem loodud.

Alina on elus kolinud rohkem kui kõik Liveni inimesed kokku, millest võib järeldada, et teda köidab pidev edasiliikumine. Ainsa erandina on ta Livenis püsinud juba aastast 2016. Kui sa seda teksti loed, siis järelikult teeb ta seda tänase päevani.

Mihkel Simson

Arendusjuht / partner

Mihkel on ehitusvaldkonnas tegev alates 2011. aastast. Ta on omandanud ehitusjuhtimise kogemusi nii rajatiste kui ka hoonete ehitamisel.

Mihkel on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis sillaehituse eriala ja hiljem ennast täiendanud tsiviilehituse vallas. Enne Liveni meeskonnaga liitumist töötas Mihkel 10 aastat ühes Eesti suurimas ehitusettevõttes. Selle aja jooksul valmisid tema valvsa pilgu all erinevad objektid – mitmed sillad/tunnelid, paar kortermaja ja tootmis- ning büroohoonet.

Mihkel on sihikindel ja tulemusele orienteeritud ning viib kokku niidiotsad, et töö objektil sujuks ning tulemus oleks nauditav kõigile osapooltele. Mihkli jaoks pole ületamatuid probleeme, alati on olemas lahendus.

Kontoritöö kõrvalt meeldib Mihklile ka ise ehitada ja oma kätega meisterdada. Neil hetkedel tekivad tihti just need kõige paremad mõtted. Samuti saab ta energiat looduses jalutades ja aktiivselt puhates koos oma lähedaste ja sõpradega.

Joonas Joost

Finantsjuht

Varsti lisame

Mariann Vendt

Turundusjuht

Mariann loob ja arendab Liveni turundusstrateegiat. Turunduse juures on tema jaoks paeluv pidev areng ja vajadus mugavustsoonist välja tulla. Oma töös peab ta aga oluliseks, et iga koduotsija ootused saaksid nii täidetud kui ületatud.

Mariann omab Tartu Ülikooli finantsjuhtimise- ja turunduse magistrikraadi ning on töötanud varasemalt Apotheka apteegiketi turundusmeeskonnas. Liveni juures paelub teda ettevõtte soov teha erilise hoole ja vastutustundega kodusid, mis jäävad linnapilti mõjutama veel paljudeks aastakümneteks.

Mariann tunneb ennast hästi kollektiivis, kus väärtustatakse eeltööd ning langetatud otsused on põhjalikult läbi mõeldud. Tema silma paneb särama ambitsioonikas meeskond ning ettevõtte suur visioon, millele iga päev sammuke lähemale astuda. Mariann naudib head seltskonda, aktiivset vaba aja veetmist ning kultuuri eri vorme. Tema vaim puhkab spordirajal, metsas või sõpradega orienteerudes. Talle meeldib end kursis hoida kõige uuega – nii teatrietenduste, moetrendide kui välisuudistega. Mariann lähtub mõttest, et kui soovid kiiresti edasi minna, mine üksi, kuid kui soovid kaugele minna, mine koos teistega.

Madis Gilden

Arendusjuht

Madis on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli hoonete ehituse eriala ning omab kutset ehitusinsener tase 6.

Ta on töötanud ehitusvaldkonnas alates aastast 2007. Selle aja jooksul on ta tegelenud detailplaneeringute koostamise juhtimisega, projekteerimise juhtimisega nii Eesti ühes suurimas projekteerimisettevõttes kui ka ühes suurimas ehitusettevõttes.

Livenis soovib Madis rakendada oma teadmisi ning anda oma panuse protsessi algjärgus, kus otsuste mõju on kõige suurem ja võimalus luua tõeliselt väärtuslikke elukeskkondi. Vormis hoiab Madis ennast tennisemängimisega. Suur kirg on talle kõik merega seonduv – olgu selleks siis purjetamine, kalal käimine või lihtsalt mere lähedal viibimine. Ka reisimine kaugetele maadele on Madisele südamelähedane. Laias maailmas on hea ideid ammutamas käia, et neid siis kodumaal elu paremaks muutmiseks kasutada.

Sander Treijar

Arendusprojektide juht

Sandrit iseloomustab avatus ja töötahe. Lisaks projektijuhtimisele töötab Sander ka arhitektina.Kümne aasta jooksul on ta oma panuse andnud mitmete erinevate auhinnatud tööde valmimisse, kuid tema kirg on eeskätt eluhoonete projekteerimine.Just mitmekülgne kogemustepagas võimaldab Sandril läheneda igale väljakutsele unikaalse ja innovaatilise nurga alt.

Sander on omandanud kõrghariduse välismaal ja omab diplomeeritud ehitusinseneri 7. taseme ning volitatud arhitekti 7. taseme kutsetunnistusi.

Livenis on Sandri eesmärk olla toeks kodude loomisel igal etapil – sünnist valmimiseni. Parim tervik sünnib hästi läbi mõeldud detailides.

Mirko Põder

Sisustusvaldkonna juht

Mirko on mööbliga seotud olnud juba 2006. aastast, mil alustas Tartus õpinguid tislerina. Lõputööna valmis esimene päris enda tehtud komplektne köögimööbel. Õpingutega paralleelselt alustas ta tööd ettevõttes, mis tegeles kooli- ja kontorimööbli tootmisega. Selles ettevõttes käis Mirko läbi kõik etapid, alates mööbli tootmisest ja masinate seadistamisest, kuni nende kokkupaneku ning paigalduseni välja. Hilisemas etapis koordineeris ta paigaldusmeeskondi ning sealt edasi juhtis edukalt riigihangete projekte, sisustades ära mitmeid koole, lasteaedu, kontoreid ning isegi teatrimaju.

Pärast mitut aastat välismaal ning õpinguid finantsjuhtimise ja ettevõtluse erialal, võttis Mirko vastu uued väljakutsed Standard AS ridades, kus alustas ettevõttele vajalikke koostööpartnerite otsimisega ning liikus edasi koordineerima rahvusvahelisi hotelliprojekte, mille käigus sisustati mitmete tuntud brändide horellid nagu Hilton, Marriott, Radisson, Yotel, Scandic jt. üle maailma.

Mirko usub, et pidev silmaringi laiendamine aitab näha seoseid ja teha paremaid otsuseid nii tööl, kui eraelus. Seetõttu võib tema “öökapiraamatute” seast leida teoseid alates enesearengust ja juhtimisest kuni investeerimise ja programmeerimiseni välja.

Ulrika Saar

Varsti lisame

Mikk Andreson

Kvaliteedijuht

Mikk on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli, kus omandas magistrikraadi tööstus- ja tsiviilehituse erialal ning omab diplomeeritud ehitusinsener tase 7 kutset. Teekonda ehitusjuhtimise vallas alustas Mikk aastal 2012.

Senini on ta osalenud nii ridaelamute ja kortermajade kui ka büroo-, tootmis- ja kaubandushoonete ehituses.

Mikk on sihikindel ning suure töötahtega. Lisaks kvaliteedijuhi tööle võib leida Miku lennujuhtimistornist, kus ta töötab lennujuhina.

Hobidest meeldib Mikule liikuda – jalgrattad, mootorrattad, purjekad, reisimine ja lennundus. Ka õpingud on viinud välismaale – ehitusinseneri õpingud Prahasse ja lennundus Barcelonasse.

Mikule sümpatiseerib deviis “age quod agis” – “mida iganes sa teed, tee seda hästi.”

Oliver Orula

Äriarenduse juht

Oliver on ehituse ja projekteerimise valdkonnas tegelenud alates aastast 2004. TTÜ tööstus- ja tsiviilehituse magistriõppe tudengina alustas ta tööd ehituskonstruktsioonide projekteerijana ning selle eriala juurde jäi ta kümneks aastaks. Tegutsedes konstruktorina keskendus Oliver peamiselt puitkonstruktsioonide projekteerimisele. Tema poolt koostatud konstruktsiooniprojektide põhjal on ehitatud kümneid hooneid Skandinaavias ning ette tuli projekte ka Saksamaal, Itaalias ja Hispaanias.

Lisaks tehnilisele projekteerimistööle on Oliver olnud ka mitmes juhirollis. Ta on juhtinud erinevaid inseneridest koosnevaid meeskondasid puitmajade projekteerimise ja tootmisega tegelevates ettevõtetes ning kinnisvaraarendusega tegelevas ettevõttes. Viis aastat on ta pannud ennast proovile ehitustoodete ekspordiga tegelevas ettevõtte tegevjuhi rollis ning võõras ei ole ka müügitöö ehitusmaterjalide valdkonnas.

Oliverile on oluline pere, kellega veedab suure osa oma vabast ajast. Nädalavahetustel meeldib liikuda looduses ja õhtuti teha metsajooksu. Rõõmu pakub ka sõpradega tenniseväljakul kohtumine.

Enda puhul peab ta oluliseks mitte jääda mugavustsooni, vaid panna ennast olukordadesse, kus on sunnitud pingutama ning õppima.

René Männiste

Arendusprojektide juht

René tegutseb ehitusvaldkonnas alates aastast 2013. Selle aja jooksul on ta oma panuse andnud mitmete korterelamute, aga ka tootmis- ja laohoonete ehitamisel.René arvates peab inimene olema korrektne ja käituma eetiliselt.Renéle ei meeldi käed rüpes istuda. Pärast tööpäeva võib teda kohata meeskooris laulmas, mõne huvitava hobiprojektiga tegelemas või metsas jooksmas. Tihtipeale käib ta jalgrattaga sõitmas, et erinevad hooneid ja piirkondi uudistada. René on valinud just kinnisvara arendamise, et olla kaasatud keskkonna loomisesse ja linna kasvamisse. Detailid tuleb hoolikalt läbi mõelda, et ruumid oleksid mugavad kasutada ja hoone oleks ajas kestev.

René on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis tööstus- ja tsiviilehituste eriala. Ülikooli kõrvalt töötas ta lamekatuseid ehitavas ettevõttes ja pärast kooli lõppu peatöövõtja paadis erinevatel objektidel. Just objektidel saadud kogemus aitab teadlikult juhtida hoonete kavandamist.

Renéle sümpatiseerib ütlus: „Igaüks on oma õnne sepp“.

Julija Makarenko

Varsti lisame

Mihkel Sinisalu

Ehitusjuht

Mihkel on ehitusvaldkonnas tegev alates 2011. aastast. Ta on omandanud ehitusjuhtimise kogemusi nii rajatiste kui ka hoonete ehitamisel.

Mihkel on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis sillaehituse eriala ja hiljem ennast täiendanud tsiviilehituse vallas. Enne Liveni meeskonnaga liitumist töötas Mihkel 10 aastat ühes Eesti suurimas ehitusettevõttes. Selle aja jooksul valmisid tema valvsa pilgu all erinevad objektid – mitmed sillad/tunnelid, paar kortermaja ja tootmis- ning büroohoonet.

Mihkel on sihikindel ja tulemusele orienteeritud ning viib kokku niidiotsad, et töö objektil sujuks ning tulemus oleks nauditav kõigile osapooltele. Mihkli jaoks pole ületamatuid probleeme, alati on olemas lahendus.

Kontoritöö kõrvalt meeldib Mihklile ka ise ehitada ja oma kätega meisterdada. Neil hetkedel tekivad tihti just need kõige paremad mõtted. Samuti saab ta energiat looduses jalutades ja aktiivselt puhates koos oma lähedaste ja sõpradega.

Argo Kerner

Arendusprojektide juht

Argo on mitmekülgne nagu tetraeeder. Tehnikakõrgkooli tööstus- ja tsiviilehituse lõpetamisest Argole ei piisanud. Ärijuhtimist tuli kindlasti juurde õppida. Viimane tuli muidugi kasuks ja tänaseks on Argo aidanud arendada sadu kortereid nii Tallinnas kui ka Pärnus. Kõige selle kõrval jääb ta ise tagasihoidlikuks ning elab ise neist ainult ühes.

Argo usub, et parimad asjad juhtuvad siis, kui ülesanne on nii võimatu, et kuskil peab ju mingi lahendus olema. Ja alati on ka. Enamasti peidab vastus end põhjalikus ettevalmistuses.

Mitmekülgsele Argole meeldib sport, aga ka siis peab alasid olema mitu. Viimastel aastatel keskendub ta triatlonidele, see tetraeedritele meeldib.

Kristin Kivimäe

IT-tootejuht

Kristin arendab Livenis IT-lahendusi, mis aitavad luua paremaid kodusid

Kristin on õpikunäide, kuidas mitme väga erineva valdkonna kombineerimine viib sind elus põnevatesse kohtadesse. Antud juhul Livenisse.

Pärast keskkooli asus Kristin õppima sisearhitektuuri ning sai magistrikraadi mööblidisainis. Ta kujundas kodusid ning asus ka tööle Disainiöö festivalitiimis. Pärast 7 aastat pöörast projektijuhtimist tundis ta, et ka tema kirge reaalteaduste vastu võiks tegelikult edasi arendada.

2017. tegigi Kristin kannapöörde ja astus TalTechi õppima IT süsteemide arendust. Seejärel töötas ta telekomis masinõppe lahenduste ja protsesside automatiseerimisega. Kui käsi sai juba piisavalt soojaks, astus Kristin järgmise loogilise sammu. Ta ühendas oma kaks eriala ja saabus Livenisse.

Siin on tema tööks juhtida ja arendada Liveni Kodukujundaja lahendust. Tegemist on tööriistaga, mis aitab koduostjatel võtta lihtsamini vastu otsuseid, mis puudutavad nii sisekujundust kui ka sisearhitektuuri.

Kui töö ära väsitab, läheb Kristin värske õhu kätte jooksma või mitte nii värske õhu kätte tantsima. Pea saab selgeks mõlemal juhul.

Jaanus Männik

Arendusprojektide juht

Jaanus on õpikunäide sihikindlusest. Ta alustas Eesti ühest mainekamast arhitektuuribüroost KOKO arhitektid, kus muuhulgas võideti Euroopa Liidu kõrgeim kultuuripärandiauhind – Europa Nostra Grand Prix 2013. Auhinna pälvis Lennusadama rekonstrueerimine, mille projekteerimistööde juht oligi Jaanus. 20 aasta jooksul on ta juhtinud lugematul hulgal muuseumite, hotellide ja avalike hoonete projekteerimistööde juhtimisega. Kes kõvasti pingutab, suudab need muidugi lõpuks ikkagi kokku lugeda.

Jaanuse sihikindluse heaks näiteks on isiklik eesmärk läbida 20 aasta jooksul kõik maailma IRONMANi täispikad triatlonid ning oma 60-ndat juubelit tähistada IRONMAN-i sünnikohas Hawail. Ikka võistlusrajal ja ikka puhkuse ajal.

Andreas Hinojosa

Varsti lisame

Emil Ramon Alla

Projektijuhi abi

Emil sisenes ehitusvaldkonda juba 14-aastaselt. See oli juba mõnda aega tagasi ja siis ta veel Livenis ei töötanud. Teenis lihtsalt suvel taskuraha. Valdkond hakkas aga meeldima ja juba paar aastat hiljem astus ta Tallinna Tehnikakõrgkoolist välja käes ehitusjuhtimise kõrgharidus.

Emil ei ole suur stressi austaja, aga ta on sellega harjunud. Emil tuleb alati toime. Ta on kalkuleeriv ja ratsionaalne nagu majandusteadlaste arvates peaks olema iga inimene.

Kui Emil ei tee tööd, siis ta puhkab. Puhkus tähendab tema jaoks maratoni mastaabis rattasõite, sest siis saab näha, mis insenertehniliste lahenduste peale on loodus tulnud. Loodus inspireerib alati.

Martti Mettas

Ehitusjuht

Martti on ehitusjuht juba alates ajast kui Eesti ei olnud veel Euroopa Liiduski. 2004. aastast on valminud korterid, koolid, lasteaiad, tootmishooned, elektrijaamad, taristud ja nii mõndagi muud.

Martti on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli ja tal on taskus ehitusinseri diplom. Sõna otseses mõttes. Kui teda näed, võid vabalt küsida.

Marttit käivitavad tehniliselt keerukad ülesanded ja erinevad geomeetrilised kujundid. Näiteks üks kujund, mis Marttile väga meeldib, on golfiring. Seda läbib ta enamasti koos sõpradega. Osad neist ei ole isegi insenerid, aga sellest pole lugu. Martti usub, et kõik inimesed on head. Ja kõik on võimalik.

Gerda Mesila

Ehitusjuht (lapsehoolduspuhkusel)

Gerda viibib lapsehoolduspuhkusel.

Gerda on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ehitusmajanduse ja -juhtimise eriala. Ehituses ja kinnisvaraarenduses töötab ta alates 2014. aastast. Arendusettevõttes töötades on Gerda kaasa löönud üle 400 korteri ehituses.

Gerda meelest on väga oluline korterite kasutusmugavus ja kvaliteet. Enne ehituse algust peavad olema lahendused ja hoone üldkontseptsioon läbi mõeldud, et korteriomanikul on võimalik kolida koju. Tal on eriti hea meel selle üle, et saab anda enda panuse hoonete kvaliteedi tagamisele.

Oma hommikuid meeldib Gerdale alustada treeninguga.
Tema eesmärgiks on perega reisida võimalikult palju erinevates riikides ning kogeda ja avastada igal reisil midagi uut.

Sandra Kabur

Sisearhitekt (lapsehoolduspuhkusel)

Sandra viibib lapsehoolduspuhkusel.Sandra usub, et arhitektuuripisikuga nakatus ta juba varajases lapsepõlves. Arhitektist isa kõrval üles kasvades ei möödunud päevagi, kui noor tüdruk poleks isa tegemiste vastu huvi tundnud. Peale keskkooli lõpetamist jätkas ta oma õpinguid sisearhitektuuri erialal.Tööalast karjääri alustas Sandra 2014. aastal vahetult peale ülikooliõpingute lõppu köögi- ja eritellimusmööbli projekteerimisega. Sellele järgnes viis aastat töökogemust siseviimistluse konsultandina, kus igapäeva töö peamiseks märksõnaks oli vahetu koostöö sisearhitektidega.

Sandra usub, et tema töö kõige parem osa on tellija vahetu emotsioon ja tänulikkus, kui valmis saab midagi, mis sai alguse vaid ideest. Ruumi, korteri, eramu või ühiskondliku hoone kujundamine just selliseks, et tulemusega oleksid rahul kõik osapooled, on Sandra jaoks suurim õnnestumine.

Vaba aja veedab Sandra koos oma pere ja sõpradega. Pere ja sõprade roll on tema jaoks hindamatu.

Kõige mainekamad kinnisvaraarendajad:

I – II Liven ja Merko

(Kantar Emori 2022. a. läbi viidud uuringu alusel)

Kliendid hindavad

9,06

(10 palli skaalal)

Liven loob hingega kodu

Liven on tegutsenud elukondliku kinnisvara arendajana alates aastast 2014, mille jooksul on rajatud üle 400 kodu. Täna on arenduse erinevates staadiumites ettevalmistamisel ligi 1700 kodu.

Oleme teistmoodi

Livenit eristab teistest detailideni läbimõeldud ruumiprogramm, stiilne disain ja paindlikkuskodu kujundamisel vastavalt kliendi soovidele.

Lihtsus ja fookus

Meiega on lihtne asju ajada, sest meie fookus on paigas. Liven keskendub eeskätt kodude ja kodutunde loomisele. Kõik muu hea siin maailmas jäägu teistele.

quote

Me tellisime kõik asjad, mis vähegi võimalik juba Livenist ette ära. Kardinad, garderoobikapid ja kõik muud asjad.

Edi ja Rauno

Suur-Patarei 6 elanikud

quote

Kui inimesed on meile külla tulnud, siis nad on ka alati öelnud, et see korter on täpselt teie nägu.

Rauno ja Anett

Alasi 5 elanikud

quote

Minu lemmikkoht selles korteris on võib-olla ikkagi elutuba, jälle need aknad, valgus, avarus.

Jane

Katla Maja elanik

quote

Ilmselt meie jaoks kõige keerulisem koht oli valikus, kas kööki teha baarilett või söögilaud, sest kuidagi baarilett oleks võib-olla sobinud paremini, aga meie jaoks kindlasti oli õigem valik söögilaud.

Gert

Katla Maja elanik

quote

Konkreetselt see korter on kujundatud ümber loomuliku valguse kulgemise. Kuna siin on väga kõrged laed ja aknad on põrandast laeni praktiliseks, siis eesmärgiks jäi, et see valgus ei saaks lõhutud, et ta oleks nähtav läbi kogu korteri, nii palju, kui see on võimalik.

Maarja Valk-Falk

Sisearhitekt Katla Maja kahele korterile