Kodu planeerimine

Väga head planeeringud

Liveni sisearhitektid on välja töötanud head planeeringud, et kogu ruum optimaalselt ära kasutada. Paljudel planeeringutel on mitu alternatiivi – näiteks saab sauna asemel valida majapidamisruumi, vanni asemel duši vms.

Kohendused vastavalt Sinu pere iseärasustele

Kui siiski on Sinu perel erilisemad vajadused, siis on enne ehituse algust võimalik teha muudatusi, mida aitavad läbi mõelda meie sisearhitektid. Sõltuvalt projekti etapist on võimalike muudatuste maht erinev. Uuri lisa meie sisearhitektidelt.

Kodu loomine Liveniga

 • Enne ehituse algust
 • Kuni 2 kuud peale ehituse algust
 • Kui ehitus juba käib ja majad valmivad

Enne ehituse algust

 • Enne ehituse algust
 • Kuni 2 kuud peale ehituse algust
 • Kui ehitus juba käib ja majad valmivad
 • 1 Planeering
 • 2 Tehnosüsteemid
 • 3 Elektri ja valgustuse planeerimine
 • 4 Viimistluse valik
 • 5 Kodu loomine koos sisearhitektiga
 • 1 Planeering
 • 2 Tehnosüsteemid
 • 3 Elektri ja valgustuse planeerimine
 • 4 Viimistluse valik
 • 5 Kodu loomine koos sisearhitektiga
 • 1 Planeering
 • 2 Tehnosüsteemid, elektri- ja valguslahendused
 • 3 Viimistluse valik
 • 4 Kodu sisustamine

Planeering

Enne ehituse algust on Sul võimalik valida Liveni projekteeritud planeeringute vahel ja lisaks saad enda järgi täiendusi teha. Sel ajal on üldjuhul võimalik näiteks kaks korterit kokku ehitada või ühe korteri piires tubade asukohti ja suurusi muuta. Šahtide ning kandvate seinte asukohti muuta ei saa. Ava nihutamine kandvas seinas on mõnikord võimalik – küsi täpsemat infot sisearhitektilt.

Tehnosüsteemid

Enne ehituse algust on võimalik valida erinevate lisade vahel, mida Liven pakub. Näiteks elektriauto laadimisvõimalus, tubade jahutus, täiendav põrandaküte pesuruumides jms.

Elektri ja valgustuse planeerimine

Saad koos Liveni sisearhitektiga oma kodu valgustuse ja elektriseadmete asukohad läbi mõelda. Sul on võimalik lisada pistikupesasid ja valguspunkte, muuta nende lülitamise loogikat ja mõelda läbi köögiseadmete paiknemine.

Viimistluse valik

Vali tooted Liveni materjalivalikust ja tutvu näidistega meie kontoris. Tooted on hinnastatud ja oma kodu kalkulatsiooni saad Kodukujundaja programmist. Lisaks Liveni materjalivalikule on Sul soovi korral võimalik valida materjale ka Liveni kooskõlastatud tarnijatelt. Sel puhul pead ise veenduma materjali sobivuses ning paigaldusviisides. Lisaks kannad täiendavad kulud seoses projektijuhtimise ja transpordiga. Materjalidega saad tutvuda koostööpartnerite salongides või kataloogis.

Kodu loomine koos sisearhitektiga

Liveni sisearhitekt aitab Sul kodu valida ja planeerida. Kohtkindla mööbli saad samuti tellida Livenist, vali meie ette disainitud lahendus või täienda seda omal soovil. Mida varem meiega kodu loomise teekonda alustad, seda rohkem võimalusi on Sul kaasa rääkida.

Planeering

Kuni kaks kuud peale ehituse algust on Sul võimalik valida Liveni planeeringuvariantide seast. Oleme projekteerinud igasse korterisse mitu alternatiivi, et saaksid valida sellise kodu, nagu vajad. Planeeringuvariantide vahel aitab valida Liveni sisearhitekt. Köögi paigutust saad veel natuke muuta, selleks võta ühendust Liveni sisearhitektiga.

Tehnosüsteemid

Uuri Liveni sisearhitektilt, millised lahendused on sellesse kodusse projekteeritud. Lisaks saad valida elektriauto laadimise võimaluse, kui seda vajad.

Elektri ja valgustuse planeerimine

Saad täiendada elektri- ja valgustuse jooniseid koos sisearhitektiga. Igale planeeringuversioonile oleme eelnevalt projekteerinud lahendused, nüüd jääb Sul vaid üle vaadata, kas need vastavad Sinu vajadustele.

Viimistluse valik

Saad valida kodu viimistluse Kodukujundaja kaudu, mis kalkuleerib Sulle hetkega täiendavate materjalide ja toodete maksumuse Sinu valitud planeeringu põhjal. Liveni sisearhitekt aitab Sul materjalides orienteeruda ja neid omavahel sobitada. Liveni kontoris saad tutvuda materjalide näidistega.

Kodu loomine koos sisearhitektiga

Liveni sisearhitekt aitab Sul kodu ja selle viimistlust valida ning kohtkindlat mööblit viimistlusega sobitada. Muidugi võid teha seda ka täiesti iseseisvalt, valides planeeringu kodulehelt ja viimistluse ning mööbli Kodukujundajast.

Planeering

Oleme valinud kodude planeeringud ja neid enam muuta ei saa. Tutvu erinevate korteritega, et leida endale sobivaim.

Tehnosüsteemid, elektri- ja valguslahendused

Uuri Liveni sisearhitektilt, millised lahendused on sellesse kodusse projekteeritud. Elektri ja valgustuse otsused on Liveni sisearhitekt juba teinud. Osa valgusteid on juba ära valitud, et Sul sisse kolides vähem peavalu oleks.

Viimistluse valik

Liveni sisearhitekt on valinud kodu viimistluslahenduse. Vannituba on täielikult sisutatud ning ka magamistubade valgustid on juba valitud.

Kodu sisustamine

Liveni sisearhitekt on valinud viimistluse ja teinud ka kohtkindla mööbli eelvaliku. Lõplik otsus  jääb muidugi Sulle. Köögi saad ise komplekteerida ka Kodukujundajas.

Kodude planeerimine Liveniga

Liveni kodude planeeringut aitavad läbi mõelda meie sisearhitektid

Lennart Lind

Sisearhitekt

Ava rohkem

Anita Karma

Sisearhitekt

Ava rohkem
Carolyna Kodar

Carolyna Kodar

Sisearhitekt
Diplomeeritud arhitekt (E011310)
Diplomeeritud sisearhitekt (194829)

Ava rohkem
Merlin Kuusemets

Merlin Kuusemets

Sisearhitekt

Ava rohkem

Sandra Leisson

Sisearhitekt

Ava rohkem

Lennart Lind

Sisearhitekt

Võib öelda, et arhitektuur on ümbritsenud Lennartit kogu elu. Tänu arhitektidest vanavanematele ning sisearhitektist tädile jõudis selle ala olemus temani üsna noorena. Lennartil tekkis teadmine, et temast saab sisearhitekt juba varajases eas. Pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist aastal 2017 töötas ta arhitektuuribüroos ARS Projekt, kus tegeles nii era- kui ka avalike objektide kujundamise ning projekteerimisega.Lennart usub, et hea sisearhitektuur on üsna universaalne ning on seotud ruumide proportsiooni, planeeringute ja funktsionaalsete lahendustega. Ruumide kujundus seevastu aga oluliselt subjektiivsem.Livenis soovib ta luua väärtust, mis oleks kombinatsioon eelmainitutest, sest ilma hea sisearhitektuurse lahenduseta ruumis omab kujundus kõigest dekoratiivset rolli ning hea arhitektuur ilma sobiva stilistikata, võib koduses miljöös jääda vaid kõledaks ruumiks.Lennart peab pidevat arengut ülioluliseks. Seepärast alustas ta aastal 2018 akadeemilise vormi säilitamiseks õpinguid Tallinna Majanduskoolis turundusspetsialisti erialal.

Kõndimine on tema meditatsioon – pikad jalutuskäigud mere äärde või linnatänavate vahel on oluliseks osaks päevarutiinis. Samuti naudib Lennart väga sulgpalli ja tennist.

Anita Karma

Sisearhitekt

Anita aitab Sind kodu leidmisel ja loomisel.

Anita on õppinud sisearhitektuuri nii Eestis kui Portugalis. Esimesed kodud kujundas ta juba ülikooli õpingute kõrvalt ehk kogemustepagas on nüüdseks üle kümne aasta. Lisaks on ta täiendanud end kunstihariduse valdkonnas ja töötanud koolis kunstiõpetajana.

Olla kodu loomisel teejuhiks on Anitale suur rõõm ja au. Kogu protsess on väga individuaalne ja eriline, kuna tegemist on kõige personaalsema ruumiga, mille kujundamisel peab arvestama iga pereliikme soovide ja vajadustega.

Kunst ja disain panevad Anita silmad särama. Vabal ajal ta maalib, veedab palju aega galeriides ja kultuuriüritustel. Samuti looduses olemine ja selle vaatlemine teevad ta hingele pai.

Carolyna Kodar

Carolyna Kodar

Sisearhitekt
Diplomeeritud arhitekt (E011310)
Diplomeeritud sisearhitekt (194829)

Carolyna on Liveni sisearhitekt ehk kuulab, mõtleb ja pakub lahendusi.

TalTechi arhitektuurimagistrina omab ta arhitekti diplomeeritud 7 taset, kuid üksnes kooliharidusest ei piisa. Teadmised annavad küll vundamendi, kuid päris töö algab koos inimestega. Vestlus tulevase koduomanikuga annab vastuseid ja suundi, mille kohta loengutes või täiendõppes ei räägitud võib-olla sõnagi.

Aastate jooksul on Caroylina töötanud arhitektuuribüroos arhitekti ja täissisustuslahendusi pakkuvas mööbliettevõttes sisearhitektina. Ta on teinud sisekujundust kui ka -arhitektuuri 30 erinevale kodule. Nende hulka kuuluvad nii korterid, ridaelamud kui ka majad. Iga uus projekt on väljakutse, sest hea sisekujundus ei ole refrään. See ei korda ennast. Alati tuleb alustada nullist ja iga lõuend on tühi. See Carolynale meeldib, sest see tähendab, et töö ei ole mitte ainult tasuv, vaid ka põnev.

Vabal ajal viibib Carolyna palju looduses, sest viimase arhitekt oli kindlasti üks väga andekas looja. Ehk on ühel päeval Carolynagi temaga samal tasemel.

Merlin Kuusemets

Merlin Kuusemets

Sisearhitekt

Merlin aitab Sind kodu leidmisel ja loomisel.

Merlin on üks neid erandeid, kes teadis juba 12-aastaselt, et temast saab sisearhitekt. Tegelikult ei teadnud ta tol ajal, kas selline eriala on olemas. Ta oli küll kursis, et arhitektid teevad maju, aga tema tahtis tegeleda hoopis hoonete hingeelu ja sisekosmosega.

Isegi varem, päris väikese lapsena ehitas ta putukatele ja tigudele okstest, samblast ja puulehtedest kodusid. Sisearhitektuuri bakalaureuseõpe ja magistantuur oli selle igati loogiline jätk.

Iga kodu ja iga koduomanik on omanäolised. Mõlema poole isikupära äratabamine ja mõtestamine on see, kust algab siserarhitekti sisuline töö. See omakorda lõpeb alles siis, kui koduomanik on õnnelik ja kodu sobib eksterjööriga. Merlin ei eita ega jaata ühtegi kindlat stiili. Küll aga eelistab ta puhast, sirget ja proportsionaalset joont. Teda inspireerivad reisid välisriikidesse, kus kohtab alati ideid ja põnevaid detaile, mida hiljem ära kasutada.

Aeg on Merlinile tähtis ja ta kaalub alati põhjalikult, kuidas seda kasutada. Enamasti veedab ta puhkehetked loodust avastades või jõusaali taasavastades. Kõik, mis sellest omakorda üle jääb, kulutab ta oma kodu ning lapsepõlvekodu renoveerimisele.

Sandra Leisson

Sisearhitekt

Sandra usub, et arhitektuuripisikuga nakatus ta juba varajases lapsepõlves. Arhitektist isa kõrval üles kasvades ei möödunud päevagi, kui noor tüdruk poleks isa tegemiste vastu huvi tundnud. Peale keskkooli lõpetamist jätkas ta oma õpinguid sisearhitektuuri erialal. Tööalast karjääri alustas Sandra 2014. aastal vahetult peale ülikooliõpingute lõppu köögi- ja eritellimusmööbli projekteerimisega. Sellele järgnes viis aastat töökogemust siseviimistluse konsultandina, kus igapäeva töö peamiseks märksõnaks oli vahetu koostöö sisearhitektidega.

Sandra usub, et tema töö kõige parem osa on tellija vahetu emotsioon ja tänulikkus, kui valmis saab midagi, mis sai alguse vaid ideest. Ruumi, korteri, eramu või ühiskondliku hoone kujundamine just selliseks, et tulemusega oleksid rahul kõik osapooled, on Sandra jaoks suurim õnnestumine.

Vaba aja veedab Sandra koos oma pere ja sõpradega. Pere ja sõprade roll on tema jaoks hindamatu.

quote

Elasime enne kesklinnas ja meie jalutuskäigud kulgesid Liivalaia tänava ääres. Siin me saame nautida loodust, metsa ja merd. See on kõige suurem vahe, et siin on oluliselt rahulikum ja lapsel on ka siin väga palju parem.

Liisi ja Silver

Uus-Meremaa elanikud

quote

Mulle ikkagi kõige rohkem meeldib see, et kui tahan minna jooksma, siis ma astun uksest välja ja lähen jooksen. Ja kuna meil on väike beebi, siis kui on vaja vangerdama minna, siis võtan vankri ja astun uksest välja. Mustmiljon suunda on ehk utreeritud, aga saan igale poole minna ja tegelikult on kesklinn mul siin samas peopeal.

Rimo

Uus-Meremaa elanik

quote

Ilmselt meie jaoks kõige keerulisem koht oli valikus, kas kööki teha baarilett või söögilaud, sest kuidagi baarilett oleks võib-olla sobinud paremini, aga meie jaoks kindlasti oli õigem valik söögilaud.

Gert

Katla Maja elanik

quote

Kui inimesed on meile külla tulnud, siis nad on ka alati öelnud, et see korter on täpselt teie nägu.

Rauno ja Anett

Alasi 5 elanikud

quote

Me tellisime kõik asjad, mis vähegi võimalik juba Livenist ette ära. Kardinad, garderoobikapid ja kõik muud asjad.

Edi ja Rauno

Suur-Patarei 6 elanikud

quote

Minu lemmikkoht selles korteris on võib-olla ikkagi elutuba, jälle need aknad, valgus, avarus.

Jane

Katla Maja elanik

quote

Konkreetselt see korter on kujundatud ümber loomuliku valguse kulgemise. Kuna siin on väga kõrged laed ja aknad on põrandast laeni praktiliseks, siis eesmärgiks jäi, et see valgus ei saaks lõhutud, et ta oleks nähtav läbi kogu korteri, nii palju, kui see on võimalik.

Maarja Valk-Falk

Sisearhitekt Katla Maja kahele korterile