Kodu planeerimine

Väga head planeeringud

Liveni sisearhitektid on välja töötanud head planeeringud, et kogu ruum optimaalselt ära kasutada. Paljudel planeeringutel on mitu alternatiivi – näiteks saab sauna asemel valida majapidamisruumi, vanni asemel duši vms.

Kohendused vastavalt Sinu pere iseärasustele

Kui siiski on Sinu perel erilisemad vajadused, siis on enne ehituse algust võimalik teha muudatusi, mida aitavad läbi mõelda meie sisearhitektid. Sõltuvalt projekti etapist on võimalike muudatuste maht erinev. Uuri lisa meie sisearhitektidelt.

Kodu loomine Liveniga

 • Enne ehituse algust
 • Kuni 2 kuud peale ehituse algust
 • Kui ehitus juba käib ja majad valmivad

Enne ehituse algust

 • Enne ehituse algust
 • Kuni 2 kuud peale ehituse algust
 • Kui ehitus juba käib ja majad valmivad
 • 1 Planeering
 • 2 Tehnosüsteemid
 • 3 Elektri ja valgustuse planeerimine
 • 4 Viimistluse valik
 • 5 Kodu loomine koos sisearhitektiga
 • 1 Planeering
 • 2 Tehnosüsteemid
 • 3 Elektri ja valgustuse planeerimine
 • 4 Viimistluse valik
 • 5 Kodu loomine koos sisearhitektiga
 • 1 Planeering
 • 2 Tehnosüsteemid, elektri- ja valguslahendused
 • 3 Viimistluse valik
 • 4 Kodu sisustamine

Planeering

Enne ehituse algust on Sul võimalik valida Liveni projekteeritud planeeringute vahel ja lisaks saad enda järgi täiendusi teha. Sel ajal on üldjuhul võimalik näiteks kaks korterit kokku ehitada või ühe korteri piires tubade asukohti ja suurusi muuta. Šahtide ning kandvate seinte asukohti muuta ei saa. Ava nihutamine kandvas seinas on mõnikord võimalik – küsi täpsemat infot sisearhitektilt.

Tehnosüsteemid

Enne ehituse algust on võimalik valida erinevate lisade vahel, mida Liven pakub. Näiteks elektriauto laadimisvõimalus, tubade jahutus, täiendav põrandaküte pesuruumides jms.

Elektri ja valgustuse planeerimine

Saad koos Liveni sisearhitektiga oma kodu valgustuse ja elektriseadmete asukohad läbi mõelda. Sul on võimalik lisada pistikupesasid ja valguspunkte, muuta nende lülitamise loogikat ja mõelda läbi köögiseadmete paiknemine.

Viimistluse valik

Vali tooted Liveni materjalivalikust ja tutvu näidistega meie kontoris. Tooted on hinnastatud ja oma kodu kalkulatsiooni saad Kodukujundaja programmist. Lisaks Liveni materjalivalikule on Sul soovi korral võimalik valida materjale ka Liveni kooskõlastatud tarnijatelt. Sel puhul pead ise veenduma materjali sobivuses ning paigaldusviisides. Lisaks kannad täiendavad kulud seoses projektijuhtimise ja transpordiga. Materjalidega saad tutvuda koostööpartnerite salongides või kataloogis.

Kodu loomine koos sisearhitektiga

Liveni sisearhitekt aitab Sul kodu valida ja planeerida. Kohtkindla mööbli saad samuti tellida Livenist, vali meie ette disainitud lahendus või täienda seda omal soovil. Mida varem meiega kodu loomise teekonda alustad, seda rohkem võimalusi on Sul kaasa rääkida.

Planeering

Kuni kaks kuud peale ehituse algust on Sul võimalik valida Liveni planeeringuvariantide seast. Oleme projekteerinud igasse korterisse mitu alternatiivi, et saaksid valida sellise kodu, nagu vajad. Planeeringuvariantide vahel aitab valida Liveni sisearhitekt. Köögi paigutust saad veel natuke muuta, selleks võta ühendust Liveni sisearhitektiga.

Tehnosüsteemid

Uuri Liveni sisearhitektilt, millised lahendused on sellesse kodusse projekteeritud. Lisaks saad valida elektriauto laadimise võimaluse, kui seda vajad.

Elektri ja valgustuse planeerimine

Saad täiendada elektri- ja valgustuse jooniseid koos sisearhitektiga. Igale planeeringuversioonile oleme eelnevalt projekteerinud lahendused, nüüd jääb Sul vaid üle vaadata, kas need vastavad Sinu vajadustele.

Viimistluse valik

Saad valida kodu viimistluse Kodukujundaja kaudu, mis kalkuleerib Sulle hetkega täiendavate materjalide ja toodete maksumuse Sinu valitud planeeringu põhjal. Liveni sisearhitekt aitab Sul materjalides orienteeruda ja neid omavahel sobitada. Liveni kontoris saad tutvuda materjalide näidistega.

Kodu loomine koos sisearhitektiga

Liveni sisearhitekt aitab Sul kodu ja selle viimistlust valida ning kohtkindlat mööblit viimistlusega sobitada. Muidugi võid teha seda ka täiesti iseseisvalt, valides planeeringu kodulehelt ja viimistluse ning mööbli Kodukujundajast.

Planeering

Oleme valinud kodude planeeringud ja neid enam muuta ei saa. Tutvu erinevate korteritega, et leida endale sobivaim.

Tehnosüsteemid, elektri- ja valguslahendused

Uuri Liveni sisearhitektilt, millised lahendused on sellesse kodusse projekteeritud. Elektri ja valgustuse otsused on Liveni sisearhitekt juba teinud. Osa valgusteid on juba ära valitud, et Sul sisse kolides vähem peavalu oleks.

Viimistluse valik

Liveni sisearhitekt on valinud kodu viimistluslahenduse. Vannituba on täielikult sisutatud ning ka magamistubade valgustid on juba valitud.

Kodu sisustamine

Liveni sisearhitekt on valinud viimistluse ja teinud ka kohtkindla mööbli eelvaliku. Lõplik otsus  jääb muidugi Sulle. Köögi saad ise komplekteerida ka Kodukujundajas.

Kodude planeerimine Liveniga

Liveni kodude planeeringut aitavad läbi mõelda meie sisearhitektid

Lennart Lind

Sisearhitekt (Iseära kodud)

Ava rohkem

Anita Karma

Sisearhitekt (Luuslangi kodud)

Ava rohkem

Lennart Lind

Sisearhitekt (Iseära kodud)

Lennart aitab Sind Iseära kodu leidmisel ja loomisel.
Võib öelda, et arhitektuur on ümbritsenud Lennartit kogu elu. Tänu arhitektidest vanavanematele ning sisearhitektist tädile jõudis selle ala olemus temani üsna noorena. Lennartil tekkis teadmine, et temast saab sisearhitekt juba varajases eas. Pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist aastal 2017 töötas ta arhitektuuribüroos ARS Projekt, kus tegeles nii era- kui ka avalike objektide kujundamise ning projekteerimisega.Lennart usub, et hea sisearhitektuur on üsna universaalne ning on seotud ruumide proportsiooni, planeeringute ja funktsionaalsete lahendustega. Ruumide kujundus seevastu aga oluliselt subjektiivsem.Livenis soovib ta luua väärtust, mis oleks kombinatsioon eelmainitutest, sest ilma hea sisearhitektuurse lahenduseta ruumis omab kujundus kõigest dekoratiivset rolli ning hea arhitektuur ilma sobiva stilistikata, võib koduses miljöös jääda vaid kõledaks ruumiks.Lennart peab pidevat arengut ülioluliseks. Seepärast alustas ta aastal 2018 akadeemilise vormi säilitamiseks õpinguid Tallinna Majanduskoolis turundusspetsialisti erialal.

Kõndimine on tema meditatsioon – pikad jalutuskäigud mere äärde või linnatänavate vahel on oluliseks osaks päevarutiinis. Samuti naudib Lennart väga sulgpalli ja tennist.

Anita Karma

Sisearhitekt (Luuslangi kodud)

Anita aitab Sind Luuslangi kodu leidmisel ja loomisel.

Anita on õppinud sisearhitektuuri nii Eestis kui Portugalis. Esimesed kodud kujundas ta juba ülikooli õpingute kõrvalt ehk kogemustepagas on nüüdseks üle kümne aasta. Lisaks on ta täiendanud end kunstihariduse valdkonnas ja töötanud koolis kunstiõpetajana.

Olla kodu loomisel teejuhiks on Anitale suur rõõm ja au. Kogu protsess on väga individuaalne ja eriline, kuna tegemist on kõige personaalsema ruumiga, mille kujundamisel peab arvestama iga pereliikme soovide ja vajadustega.

Kunst ja disain panevad Anita silmad särama. Vabal ajal ta maalib, veedab palju aega galeriides ja kultuuriüritustel. Samuti looduses olemine ja selle vaatlemine teevad ta hingele pai.

quote

Ilmselt meie jaoks kõige keerulisem koht oli valikus, kas kööki teha baarilett või söögilaud, sest kuidagi baarilett oleks võib-olla sobinud paremini, aga meie jaoks kindlasti oli õigem valik söögilaud.

Gert

Katla Maja elanik

quote

Kui inimesed on meile külla tulnud, siis nad on ka alati öelnud, et see korter on täpselt teie nägu.

Rauno ja Anett

Alasi 5 elanikud

quote

Me tellisime kõik asjad, mis vähegi võimalik juba Livenist ette ära. Kardinad, garderoobikapid ja kõik muud asjad.

Edi ja Rauno

Suur-Patarei 6 elanikud

quote

Minu lemmikkoht selles korteris on võib-olla ikkagi elutuba, jälle need aknad, valgus, avarus.

Jane

Katla Maja elanik

quote

Konkreetselt see korter on kujundatud ümber loomuliku valguse kulgemise. Kuna siin on väga kõrged laed ja aknad on põrandast laeni praktiliseks, siis eesmärgiks jäi, et see valgus ei saaks lõhutud, et ta oleks nähtav läbi kogu korteri, nii palju, kui see on võimalik.

Maarja Valk-Falk

Sisearhitekt Katla Maja kahele korterile