Kodu planeerimine

Väga head planeeringud

Liveni sisearhitektid on välja töötanud head planeeringud, et kogu ruum optimaalselt ära kasutada. Paljudel planeeringutel on mitu alternatiivi – näiteks saab sauna asemel valida majapidamisruumi, vanni asemel duši vms.

Kohendused vastavalt Sinu pere iseärasustele

Kui siiski on Sinu perel erilisemad vajadused, siis on enne ehituse algust võimalik teha muudatusi, mida aitavad läbi mõelda meie sisearhitektid. Sõltuvalt projekti etapist on võimalike muudatuste maht erinev. Uuri lisa meie sisearhitektidelt.

Kodude planeerimine Liveniga

Liveni kodude planeeringut aitavad läbi mõelda meie sisearhitektid

Käthi Kivi

Sisearhitekt (Regati kodud)

Ava rohkem

Lennart Lind

Sisearhitekt (Iseära kodud)

Ava rohkem

Greete Mätas

Sisearhitekt (Magdaleena kodud)

Ava rohkem

Eveli Pihel

Sisearhitekt (Uus-Meremaa kodud)

Ava rohkem

Anita Karma

Sisearhitekt (Luuslangi kodud)

Ava rohkem

Helen Sarevet

Sisearhitekt (Regati kodud)

Ava rohkem

Käthi Kivi

Sisearhitekt (Regati kodud)

Käthi on kodusid sisustanud üle kümne aasta. Esimesed kogemused sai ta juba EKA õpingute kõrvalt, kui töötas Itaalia mööbli ettevõttes. Aastate jooksul on sisearhitektuuri tudengist saanud hoopis kunstiakadeemia lektor.

Tänaseks on Käthi läbi käinud koduloomise kõik erinevad küljed ning tema südameasjaks on jäänud köök. Ka köök ise on ju kodu süda.

Kodu loomisel peab Käthi kõige olulisemaks tasakaalu ehk – kuidas leida kesktee. Kuidas anda parimat nõu ja pakkuda lahedaid ideid viisil, et need päriselt ka arvestaksid inimese harjumusi ja maitse-eelistusi. Ainus inimene, kellele Käthi oma nõuannetes järele ei anna, on tema ise. Enda maja metsa vahel oli tema unistus juba pikka aega. Tänaseks on unistusest saanud meeldiv argipäev.

Käthit inspireerib loodus, aga sama põnev maailm ootab teda teisel pool riigipiiri. Arengumaade külastamine raputab emotsionaalselt ja Euroopa linnapuhkused annavad uusi ideid. Mõlemad on inimeseks olemise puhul olulised. Isegi hädavajalikud.

Lennart Lind

Sisearhitekt (Iseära kodud)

Lennart aitab Sind Iseära kodu leidmisel ja loomisel.

Võib öelda, et arhitektuur on ümbritsenud Lennartit kogu elu. Tänu arhitektidest vanavanematele ning sisearhitektist tädile jõudis selle ala olemus temani üsna noorena. Lennartil tekkis teadmine, et temast saab sisearhitekt juba varajases eas. Pärast Eesti Kunstiakadeemia lõpetamist aastal 2017 töötas ta arhitektuuribüroos ARS Projekt, kus tegeles nii era- kui ka avalike objektide kujundamise ning projekteerimisega.Lennart usub, et hea sisearhitektuur on üsna universaalne ning on seotud ruumide proportsiooni, planeeringute ja funktsionaalsete lahendustega. Ruumide kujundus seevastu aga oluliselt subjektiivsem.

Livenis soovib ta luua väärtust, mis oleks kombinatsioon eelmainitutest, sest ilma hea sisearhitektuurse lahenduseta ruumis omab kujundus kõigest dekoratiivset rolli ning hea arhitektuur ilma sobiva stilistikata, võib koduses miljöös jääda vaid kõledaks ruumiks.Lennart peab pidevat arengut ülioluliseks. Seepärast alustas ta aastal 2018 akadeemilise vormi säilitamiseks õpinguid Tallinna Majanduskoolis turundusspetsialisti erialal.

Kõndimine on tema meditatsioon – pikad jalutuskäigud mere äärde või linnatänavate vahel on oluliseks osaks päevarutiinis. Samuti naudib Lennart väga sulgpalli ja tennist.

Greete Mätas

Sisearhitekt (Magdaleena kodud)

Greete aitab Sind Magdaleena 4 kodu leidmisel ja loomisel.

Greete usub, et kõik mis juhtub, juhtub põhjusega. Nii ka viimased kümme aastat, mil ta on oma töös erinevatel viisidel sisustamisega kokku puutunud.

Väljakutseid on olnud erinevaid – nii hanketiimis 5* hotelli ehitamisel, mööbliettevõttes projektimüüki tehes kui ka kodude sisustamisel viimase detailini välja. Greete on sisustanud mitukümmend näidiskorterit arendus- ja ehitusettevõttes ning osalenud ka väljaspool Eestit valmiva hotelli interjööri loomisel. Viimaste aastate hobiks on eritellimus disainvaipade tootmise ja müük.

Nende suurte ja väiksemate ettevõtmiste taustal on Greete jõudnud tõdemuseni, et kõige tähtsamat rolli mängivad inimsuhted. Seda nii tööalaselt kui ka mujal. Greete suhtub asjadesse kirega ning tal peab koguaeg mingi projekt käsil olema. Talle meeldib unistada ja plaane teha.

Vaba aja veedab pere ja sõpradega. Kiire elutempo juures on Greete taasleidnud enda jaoks spordi. Mõni aeg tagasi oli armastus spordi vastu lausa nii kirglik, et lähedased kahtlustasid, et on meistrivõistlustele minek.

Eveli Pihel

Sisearhitekt (Uus-Meremaa kodud)

Eveli aitab Sind Uus-Meremaa kodu leidmisel ja loomisel.

Evelil on sisustuse valdkonnas töökogemust juba üle 10. aasta ning seda nii Eestis kui lähiriikides.

Oma karjääri alustas ta köögimööbli projekteerimisega, kuid tänaseks on tema tehtud tööde portfoolios lisaks mööblile nii kodude, kontorite, kaubanduspindade, ööklubide ning isegi kliinliku sisustamine.

Ehkki Eveli on tõeline oma ala fänn, siis lisaks tööle meeldib talle aktiivselt aega veeta ka oma perega. Koos sõidetakse rattaga, suustatakse või ujutakse. Eveli peres on ka koer, kes on täieõiguslik pereliige ning kellega müramine kuulub samuti aktiivse aja veetmise alla.

Samuti meeldib Evelile väga reisida. Tema senised lemmik sihtkohad on olnud San Fransisco ning Tokyo. Eriti sügava mulje on jätnud talle Jaapani zen-feeling, mille taga on tegelikult ülim kord. Reisimine on Evelile inspiratsiooni andnud ka sisekujunduses. Aasia maade soojad toonid, naturaalsed materjalid ja minimalistlik üldmulje on need, mida ta eelistab sisekujunduses kasutada.

Anita Karma

Sisearhitekt (Luuslangi kodud)

Anita aitab Sind Luuslangi kodu leidmisel ja loomisel.

Anita on õppinud sisearhitektuuri nii Eestis kui Portugalis. Esimesed kodud kujundas ta juba ülikooli õpingute kõrvalt ehk kogemustepagas on nüüdseks üle kümne aasta. Lisaks on ta täiendanud end kunstihariduse valdkonnas ja töötanud koolis kunstiõpetajana.

Olla kodu loomisel teejuhiks on Anitale suur rõõm ja au. Kogu protsess on väga individuaalne ja eriline, kuna tegemist on kõige personaalsema ruumiga, mille kujundamisel peab arvestama iga pereliikme soovide ja vajadustega.

Kunst ja disain panevad Anita silmad särama. Vabal ajal ta maalib, veedab palju aega galeriides ja kultuuriüritustel. Samuti looduses olemine ja selle vaatlemine teevad ta hingele pai.

Helen Sarevet

Sisearhitekt (Regati kodud)

Pärast sisearhitektuuri eriala lõpetamist ei ole Helen õppimisega lõpparvet teinud. Kogemus sisustusvaldkonnas laiendas silmaringi ja projektijuhtimine õpetas, kuidas teha häid ideid päriselt teoks.

Töö viimistlusmaterjalide, värvide ning lukustusprojektidega on andnud Helenile laia teemadevaliku, milles ta end kodus tunneb.

Kodu puhul peab Helen kõige tähtsamaks, et kodu iseloomustaks selles kodus elavaid inimesi. Isikupära tekib läbi isiksuste ja lõpplahendus peab olema selline, et sisearhitekt küsiks projekti lõppedes, kas ta võib ise ka seal mõnda aega sees elada.

Sisustusprojektid ei ole ainult töö. Ka vabal ajal on Helenil alati mõni tuba remontida, mööbliese värvida või kodu, mida taas ümberkujundada. Ta planeerib suurelt, unistab veel suuremalt ja viib siis kõik väikeste sammudega ellu.

Kokkamine lisab tema ellu vürtsi, reisimine inspireerib ning mõnusad hetked lähedastega tuletavad meelde, mis on üldse kõige eelneva mõte.

quote

Me tellisime kõik asjad, mis vähegi võimalik juba Livenist ette ära. Kardinad, garderoobikapid ja kõik muud asjad.

Edi ja Rauno

Suur-Patarei 6 elanikud

quote

Kui inimesed on meile külla tulnud, siis nad on ka alati öelnud, et see korter on täpselt teie nägu.

Rauno ja Anett

Alasi 5 elanikud

quote

Minu lemmikkoht selles korteris on võib-olla ikkagi elutuba, jälle need aknad, valgus, avarus.

Jane

Katla Maja elanik

quote

Ilmselt meie jaoks kõige keerulisem koht oli valikus, kas kööki teha baarilett või söögilaud, sest kuidagi baarilett oleks võib-olla sobinud paremini, aga meie jaoks kindlasti oli õigem valik söögilaud.

Gert

Katla Maja elanik

quote

Konkreetselt see korter on kujundatud ümber loomuliku valguse kulgemise. Kuna siin on väga kõrged laed ja aknad on põrandast laeni praktiliseks, siis eesmärgiks jäi, et see valgus ei saaks lõhutud, et ta oleks nähtav läbi kogu korteri, nii palju, kui see on võimalik.

Maarja Valk-Falk

Sisearhitekt Katla Maja kahele korterile