peakorter

Peakorter

Peakorteri kodud – juhi siit oma elu

Kalamaja ja Kopli vahele, vähetuntud Karjamaa piirkonda kerkivad uued Peakorteri kodud. Avar planeering ning kõrged laed annavad sulle võimaluse end pärast päeva välja lülitada ja rahus järgmisi samme planeerida. See on suurepärane koht, kust juhtida oma elu ja homseid saavutusi.

Sinu elu peakorter

Peakorter on su kindlus, staap ja suvekodu (juhul, kui sul ei ole päris suvekodu).

Miks peakorter?

Peakorteri kodude nimi on inspireeritud kodude asukohast. Esiteks paikneb see endises (sõja)tööstuse piirkonnas, kuid Peakorteri nime väärib see tänagi. Siit jõuad sa kiiresti linnasündmuste epitsentrisse, kuid vajadusel võid varjuda Paljassaare metsikusse loodusesse või Pelgulinna kaudu kiirelt linnast põgeneda.

Taktikalises ulatuses

Peakorteri mitteametlik deviis on “Haridus, toit ja koerad!”. Sinu kodu haardesse jäävad nii Põhja-Tallinna kui ka Kesklinna koolid. Lähedal on nii aeglased toidupakkujad (toidupoed), kui ka kiired (kesklinna toidukullerid saabubad kesklinnast käsu peale poole tunni jooksul). Teisel pool Erika tänavat jõuad aga Karjamaa koerteparki, kuhu jalutad nelja minutiga. Tegelikult kolmega, kui koer on eriti elevil.

Ajaloolise hõnguga

100 aastat tagasi elasid selles piirkonnas insenerid, vabrikandid ning suuremad ja väiksemad mõtlejad. Peakorteri kodud on siinse ajaloo tänapäevane täiendus ja mõtteline järg. Suured kodud on mõeldud eriti neile, kes peavad tööd peaga tegema. Siinsetes kodudes on nii palju õhku, et pea tuulutamiseks ei tule isegi korterist lahkuda.

quote

Ilmselt meie jaoks kõige keerulisem koht oli valikus, kas kööki teha baarilett või söögilaud, sest kuidagi baarilett oleks võib-olla sobinud paremini, aga meie jaoks kindlasti oli õigem valik söögilaud.

Gert

Katla Maja elanik

quote

Kui inimesed on meile külla tulnud, siis nad on ka alati öelnud, et see korter on täpselt teie nägu.

Rauno ja Anett

Alasi 5 elanikud

quote

Me tellisime kõik asjad, mis vähegi võimalik juba Livenist ette ära. Kardinad, garderoobikapid ja kõik muud asjad.

Edi ja Rauno

Suur-Patarei 6 elanikud

quote

Minu lemmikkoht selles korteris on võib-olla ikkagi elutuba, jälle need aknad, valgus, avarus.

Jane

Katla Maja elanik

quote

Konkreetselt see korter on kujundatud ümber loomuliku valguse kulgemise. Kuna siin on väga kõrged laed ja aknad on põrandast laeni praktiliseks, siis eesmärgiks jäi, et see valgus ei saaks lõhutud, et ta oleks nähtav läbi kogu korteri, nii palju, kui see on võimalik.

Maarja Valk-Falk

Sisearhitekt Katla Maja kahele korterile