Luuslanki lüües oled tegelikult arengu teel

(Aja)kirjanduses on palju juttu olnud logelemise kasulikkusest ja molutamise võludest. Lisaks vaimse heaolu parandamisele on mittemidagitegemine tõestanud end kui soodne pinnas uute lennukate ideede tekkeks. Mittemidagitegemise kunstist inspireerituna on saanud erilise nime ka Luuslangi kodud, mida saab tulevane elanik koostöös Liveniga luua. Mis siis neis kodudes teistmoodi on?
Vaatamata sellele, et igal majal on seinad ja lagi, on siiski kodu loomisele võimalik läheneda erinevalt ja teadlikult luua endale ruumi logelemiseks. Luuslangi kodude rõdud on külgseintega, et ei peaks naabriga tõtt vahtima, kui oma molutamise rõdule planeerinud oled. Kodude viimistlusvalikud on kokku pandud erinevaid lõõgastumise viise arvestades. Usume, et Luuslangi kodudesse kolimine on samuti vähema stressiga, sest Liveni sisearhitekt aitab nõu ja jõuga, kui soovid, et köök ja sisseehitatud kapid kodu kättesaamise hetkeks olemas oleks.
Luuslangi kodu ei piirdu korteri seintega, ka ümbritsev mets on mõnus koht molutamiseks. Luuslangi kodude välisele alale on planeeritud lindude pesakastid, sest kohe Luuslangi kodude kõrvalt algab mets. Logelemine annab võimaluse endaga rohkem kontakti saada ja aidata paremini mõista oma emotsioone ja vajadusi. Emotsionaalne intelligentsus ja eneseteadlikkus aitavad luua tervislikke suhteid teistega ja olla paremad otsustajad tööalaselt.
Igapäevaelu aina kiirenev tempo võib kergesti kurnata, seetõttu on oluline leida aega, et teadlikult aeglustada ja lõõgastuda. Vaatamata sellele, et enamik meist on 28 päeva aastas puhkusel, ei saa logelemist sellele perioodile planeerida. Ka puhkused on tihti üpris aktiivsed ja uusi kohti külastades on emotsioonid laes ning vaim ei pruugi puhata. Kodus logelemine ja molutamine võimaldavad meil taastada oma vaimse energia ning tugevdada keskendumis-ja probleemilahendusvõimet.
Vaata puhkamiseks loodud kodusid Livenilt