Kuninglik Toom-Kuninga

Toom-Kuninga, Liven

Art déco interjöörid võivad olla sajandivanused, kuid pole kunagi nii aktuaalsena mõjunud. Kuidas tuua see ajatu, ent küllaltki hedonistlik stiil tänapäeva väikestesse linnakorteritesse, tegemata seejuures kompromissi kaasaegsete mugavustega, demonstreerib Toom-Kuninga tänaval asuv kahetoaline üürikorter.

Tallinna lähedal elava korteri omanikud ei sisustanud seda alguses üldse väljaüürimise mõttega, vaid oma südalinnas koolis käivate laste jaoks. Kõigepealt äratas nende tähelepanu maja väga hea asukoht, ehkki hiljem selgus, et muud plussid on veelgi suuremad. “Üks meie lemmikuid on korteri kõrged laed, mis annavad juurde õhulisust ja avarust,” toob välja omanik. “Planeering on hästi läbimõeldud ja tekitab tunde suuremast ruumist.” Nad olid ka väga rahul Liveni pakutud lahendustega, alustades köögist ja vannitoast kuni nutikalt magamistuppa sulandatud garderoobini.

Omanikud sisustasid seda nagu oma kodu: valisid kvaliteetsemad ja hinnalisemad materjalid ning pöörasid tähelepanu igale väiksemale detailile, mis muidugi osutus suureks plussiks ka korterit üürile andes, sest elegant- sete väikeste üürikorterite turul, mis saaks lisaks interjööripreemia väärilisele sisustusele uhkeldada ka oma rohelisse sisehoovi avaneva suure rõduga, ei ole pakkumisi palju, küll aga soovijaid.

Märksõnaks elegantne

Toom-Kuninga, Liven

Kahetoalise korteri avatud köögiga elutuba mõjub oma ruutmeetritest suuremalt ning ei tundu ülemöbleerituna vaatamata sellele, et sinna on mahutatud nii köögisaar kui ka söögilaud, lisaks veel mugav diivan. Paari võttega on loodud luksuslik ja hedonistlik ruum. Elutoa pilgupüüdjaks on kahtlemata seinale paigaldatud naturaalsest tammest mosaiikparkett, mis oma erakordsusega on tekitanud vaimustust kõigis, kes külla on tulnud.

Mitte millestki ei kiirga rohkem art déco suursugusust kui marmorist. See elegantne materjal on sajandeid olnud kasutustel Euroopa kõige uhkemates saalides, kuid tekitab luksuse efekti sama edukalt ka väikeses Tallinna üürikodus. Kui väikestes avatud planeeringuga kodudes püütakse kööki pigem visuaalselt ära peita, siis selles korteris on see just esile tõstetud, kasutades marmorit nii köögi tööpinnal kui ka selle tagaseinas.

Köögi ja elutoa vahele mahub ümmargune söögilaud ning kõrge akna alla on loodud mõnus puhkeala diivani ja pehme vaibaga. Elegantne kalasabapar- kett kogu korteris lisab ruumile veel ühe luksuslikkuse noodi.

Elutoast avaneb uks magamistuppa, mille osaks on walk-in garderoob. Suur valge tahveldatud sein, mille sees garderoobiuksed jäävad esmapilgul märkamatuks, lisab ruumile karakterit ja luksust. Mahukasse garderoobi sai paigutada ka kõikvõimalikud muud aksessuaarid ja majapidamises vajalikud esemed, mis rahulikku üldilmet rikkuda võiks.

Öökappide rollis astuvad üles Philippe Starcki ja Eugeni Quitllet’ disainitud toolid “Masters”. Väga tähenduslik valik korterisse, mis ehitab silda art déco ajastu ja tänapäevase linnaelu vahele, sest ka “Masters” ühendab mineviku ja oleviku, kuna see on kaasaegne tõlgendus kolmest oma ajastule väga iseloomulikust toolist, milleks on Arne Jacobseni „Seeria 7”, Eero Saarineni “Tulp” ja Charles Eamesi „Eiffeli tool”.

Fotod: Terje Ugandi