Liven AS tütarfirma Liven Kodu 15 OÜ ja AS Maru Ehitus sõlmisid ehituslepingu maksumusega 7 miljonit eurot, mille tulemusena rajatakse Tallinna kesklinna 3 maja 80 korteri ning äripindadega. Väike Tallinna nimeline kinnisvaraarendus valmib 2021. aasta lõpul. 

Tallinna kinnisvara hetkeseis näitab tarbija jätkuvat valmidust soetada kinnisvara, mida luues keskendutakse lahenduste terviklikkusele ja kuhu on detailideni integreeritud ostja vajadused. „Kuigi kevadine eriolukord mõjutas ehituse kavandatud ajakava ja selle algus nihkus mõned kuud edasi sügisesse, on müügitempo alates suve keskpaigast kasvanud kiiremini, kui oskasime planeerida,“ sõnas Liven AS-i tegevjuht Andero Laur. „50% kodudest on tänaseks juba broneeritud ja müüdud, mis annab tunnistust sellest, et hoolimata aeg-ajalt kõlavatest pessimistlikest prognoosidest, ootavad koduostjad uusi kvaliteetseid arendusi. Inimeste kindlustunne taastunud ja julgetakse teha tulevikku vaatavaid otsuseid,” lisas tegevjuht.

Ehitaja valikul peeti silmas partneri usaldusväärsust kvaliteetse lõpptulemuse saavutamisel. „Maru Ehitus on osalenud mitmel meie hankel ja on hea meel lõpuks jõuda meie esimese omavahelise lepinguni. Nende juhtimisel on valminud mitmeid tähelepanuväärseid ja esinduslikke ehitisi. 20 aasta pikkune ajalugu räägib iseenda eest. Usun, et suudame üheskoos olla kinnisvaraturu kvaliteediliidrid,“ ütles Laur.

AS Maru Ehituse juhatuse esimees Taimo Murer kinnitas, et Liven AS on kogenud tellija. „Liven on turul tuntud ja hinnatud tegija, keda iseloomustavad kõrge nõudlikkus ehituse kvaliteedi osas, põnevad ja väljakutsuvad projektid. Meil on hea meel olla nende partner arenduses, mis toob Tallinna kesklinna 80 uut kodu,“ märkis Murer.

Liven AS-i tegevjuhi Andero Lauri sõnul on kevadine eriolukord suunanud inimeste väärtusi ning aina enam tuntakse huvi kodude vastu, mis võimaldaks ka kesklinnas nautida privaatsust. „Väike Tallinn lähtub soovist seda pakkuda. Samas on südalinn tõeliselt lähedal ning ümbruskonnast leiab mitmeid koole ja lasteaedu, mis muudab projekti hinnatud elupaigaks,“ tõdes Laur.

Arendaja pikaajaline kogemus ja põhjalik kliendiprofiilide kaardistamine on võimaldanud luua Väike Tallinna projektis lahendusi, mille puhul korterite plaanidele pilku heites tekib hetkega äratundmine. Kõrgete lagedega kodudele, mille siselahendused on välja töötanud Ace of Space sisearhitektid, saab tulevane omanik anda lõpliku iseloomu enda valitud siseviimistlusega. „Meie soov on pakkuda laia valikut siseviimistluse võimalustest, mille hulka kuuluvad ka kardinad, mööbel ja valgustid. Lähtume terviklikkusest, et kodu oleks sinna kolides päriselt valmis,“ selgitas Andero Laur.

Väike Tallinna majade arhitekt on Sander Treijar, Nord Projekt AS-ist. Ehitustööd algavad oktoobri alguses ning lõppevad 2021. aasta lõpus.