Liven rajab Pirita purjespordikeskuse ümbrusesse linnaelanikele avatud elamupiirkonna

Liven omandas möödunud nädalal avalikul oksjonil Pirita TOP naabruses asuva 27 000 m2 suuruse kinnistu aadressil Regati puiestee 3. Ettevõte plaanib ellu viia kehtestatud detailplaneeringu järgse lahenduse, mille kohaselt rajatakse aastaid kasutusena seisnud asfaltplatsile kehtiva detailplaneeringu kohaselt kaasaegne elukvartal. Projekti eesmärgiks on välja arendada kõigile linnaelanikele avatud elukeskkond ning osa Pirita rannapromenaadist. Kavandatud investeeringu maksumus on ligi 70 miljonit eurot.

Liven  AS-i tegevjuht Andero Laur sõnas, et kõnealune kinnistu väärib uut algust, sest on aastateks jäänud reaalse kasutuseta. Livenil on soov luua piirkonnast atraktiivne elukeskkond, mis jääks avatud ka linnaelanikele.

„Regati puiestee 3 kinnistu näol tegemist ühe olulisema sõlmpunktiga Pirita ja kesklinna vahelisel alal. Ajalooliselt on merel oluline osa Pirita piirkonna kujunemisloos. Seetõttu soovime tegutseda Pirita linnaosa tervikliku elu- ja vabaajakeskkonna arendamisel tihedas koostöös kohaliku omavalitsusega,“ lisas Laur.

Liveni plaanide rajatakse kinnistule kolme-korruselised elamud ning 220 kodu. Projekt järgib kehtestatud detailplaneeringut, mille kohaselt on 90% kavandatud elamumaaks ja 10% äripindadele. „Reidi tee avanemisega lahenes Pirita ja kaugemate piirkondade elanike jaoks liiklusummikute probleem. Tänaseks on Reidi tee kesklinna poolsest alast kujunenud linnaelanike ja külastajate eelistatud ajaveetmispaik. Meie soov on Pirita teest kujundada ühtne tervik, mis kannaks edasi Tallinna kui merepealinna kuvandit,“ selgitas Andero Laur kavandatavaid plaane.

Andero Lauri sõnul on Livenil selge visioon, kuidas loodav arendus kujundada Pirita üheks esindusalaks. „Me loome kõrge kvaliteediga hingega kodusid. Kaasame juba varajases planeerimisetapis kodu ostja, et arvestada tema soovide ja vajadustega kodu rajamisel.  Pirita linnaosa saab Regati tee 3 arenduse tulemusena uued püsi-, mitte lühiajalised külaliselanikud,“ märkis Laur.

Liven soetas Regati puiestee 3 kinnistu avalikul kohtutäituri pakkumisel, milles osales kaheksa ettevõtet, 12.02 miljoni euroga. Järgmise etapina kavandab ettevõte arhitektuurikonkurssi, mis hõlmab ka ümbritsevat rannapromenaadi, arvestab kohalike elanike soovidega ning vastab Liveni välja kujunenud põhimõtetele ja kõrgetele standarditele.

Liven AS on Kantar Emori läbi viidud uuringu tulemusena mainelt teine elamuarendaja Eestis, kelle arendatavatest kodudest leiab enamik omaniku juba enne ehituse algust. Liveni kliendid saavad oma kodusid kujundada oma maitse ja vajaduste järgi. Ettevõte eristub turul sellega, et igal arendusprojektil on sellest aastast oma sisearhitekt-projektijuht, kellelt koduostja saab kodu loomisel abi.

Lisainfo:

Andero Laur

Liven AS tegevjuht

+372 53 739 943