Liveni avastusretk Mikkeli elamumessile

Maailmakuulus Mikkeli elamumess on iga-aastane suursündmus, mida peaksid külastama kõik, kel suurem huvi arhitektuuri ja sisekujunduse vastu. Loomulikult oli Saimaa järve imelistel kallastel kohal ka Liveni meeskond, kes märkas seal nii mõndagi põnevat ja kogus kuhjaga inspiratsiooni nii juba töös olevate kui ka planeeritavate kodude jaoks.

Nagu ikka, oli pilt kohapeal kirju ja seda selle sõna parimas mõttes. Oli nii julgeid lahendusi, mis pärit justkui kaugemast tulevikust kui ka arhitektuuriliselt klassikalisema lähenemisega elamuid, mis paistsid silma skandinaaviapärase funktsionaalsuse ja nutikate lahendustega.

… jäi silma ka võtteid, lahendusi ja detaile, mis Eestis siiski nii populaarsed ei ole

Loomulikult on Soome saunariik ning see kumas läbi ka pea kõikide eksponaatide puhul. Seda põhjamaist pesuruumi oli koheldud väärilise austusega, mis tähendab, et kõikide projektide puhul oli saun ja selle juurde kuuluvad ruumid väga-väga hästi lahendatud. Mitmete majade puhul laienes saun ka terrassile. Seda siis nimelt mullivanni näol, kus lisaks lõõgastumisele sai ka suurepäraseid vaateid nautida.

Kui laias laastus oli kõik enam-vähem super, siis jäi silma ka võtteid, lahendusi ja detaile, mis Eestis siiski nii populaarsed ei ole. Parimaks näiteks viimasele väitele on ilmselt liigne puidu kasutamine, mis lõpuks taandab ka kõige kaunima elutoa veidi sauna eesruumiks.

Aga et üks pilt pidavat väidetavalt tuhat sõna rääkima, kutsumegi teid nüüd piiluma pildigaleriisse, mis põnevalt Mikkeli elamumessilt pärit.