Liven AS tütarettevõte Liven Kodu 17 OÜ emiteeris mitteavaliku pakkumise teel 20 hüpoteegiga tagatud võlakirja nimiväärtuses 100 000 eurot kokku 2 miljoni euro ulatuses lunastamistähtajaga 31.03.2023.  Emissioonist saadud vahendeid kasutatakse Juhkentali 48 projekti finantseerimiseks.

Võlakirjadelt makstakse kvartaalseid intressimakseid 8% aastas ning nende tagatiseks on seatud 1. järjekoha hüpoteek, mida hoiab tagatisagendi teenust osutav advokaadibüroo TRINITI.

Liven AS tegevjuht Andero Lauri sõnul kasutatakse emissioonist saadud vahendeid Tallinna bussijaama vahetusse lähedusse uue elu- ja ärihoone rajamisel. „Kõnealune kinnistu asub kiirelt arenevas piirkonnas, mille väärtust kujundab Sossi mäele kavandatud suurearendus kui ka Tallinna Keskturu mastaapne projekt,“ selgitas Laur. „Tegemist on ühe linna olulisema tuiksoonega, mis ühendab kesklinna kiiresti areneva Ülemiste City ärikvartali ning Ülemiste transpordisõlmega,” lisas tegevjuht.

Andero Lauri kinnitusel hindab tänane kodu ostja just kesklinna ja selle läheduses paiknevaid asumeid: „Juhkentali piirkonnas asuvad kodu valikul olulised ja otsust kujundavad tegurid: koolid, spordirajatised ja erinevad vaba aja veetmise võimalused. Samuti on südalinn vaid jalutuskäigu kaugusel.”

Uus äri- ja eluhoone valmib 2023. aasta lõpuks.

Liven on tegutsenud elukondliku kinnisvara arendajana 7 aastat, mille jooksul on rajatud ligi 500 kodu. Täna on arenduse erinevates staadiumites ettevalmistamisel ca 1500 korterit.